Danuta Holecka

i

Autor: TVP/screen Danuta Holecka

HIT CZY KIT?

Zdumiewające kreacje w TVP. W takiej stylizacji Holecka pojawiła się przed Pałacem Buckingham

2022-09-21 10:53

Szefowa głównego programu informacyjnego TVP “Wiadomości” Danuta Holecka zaskoczyła widzów elegancką kreacją. Wszystko wskazuje na to, że dziennikarka zainspirowała się obowiązującym uczestników pogrzebu królowej Elżbiety II dress code'em i postanowiła nieco dopasować do niego swój strój. Na podobny pomysł wpadła także ekspertka ds. monarchii brytyjskiej, która w TVP komentowała uroczystości. Kreacje obu pań można określić co najmniej jako nietypowe.

Według obowiązującego protokołu kobiety biorące w pogrzebie królowej Wielkiej Brytanii powinny pojawić się w czarnych skromnych sukienkach za kolano, a na głowę założyć ciemny kapelusz z opcjonalną woalką bądź fascynatorem. 

Dodatkowo wiele pań pochodzących z królewskiego rodu dobiera do swoich stylizacji perły, czyli symbol nieśmiertelności. Były one ulubionym rodzajem biżuterii zmarłej Elżbiety II. Podczas transmisji z uroczystości pogrzebowych można było zauważyć, że wiele kobiet zdecydowało się na taki stylowy element.

ZOBACZ TAKŻE: Co oznacza symbol na butach Meghan Markle? Żona księcia Harry'ego zaintrygowała dwiema literami

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Pogrzeb Elżbieta II. W takiej kreacji Danuta Holecka pojawiła się na wizji 

Pogrzeb królowej Elżbiety II był szeroko komentowany w mediach. Dziennikarze, relacjonując uroczystości, zwracali uwagę na najmniejsze szczegóły, w tym ubiór gości. O zasadach obowiązujących uczestników pogrzebu królowej Elżbiety II z pewnością słyszała również Danuta Holecka, która najprawdopodobniej sama postanowiła się nieco zainspirować protokołem. 

W wieczornych “Wiadomościach” pojawił się materiał poświęcony pogrzebowi Elżbiety II. Wydanie programu sprzed pałacu Buckingham poprowadziła właśnie Danuta Holecka. Dziennikarka zaskoczyła widzów elegancką kreacją. 

Holecka postawiła na satynowy top z ozdobą koronką, na który narzuciła czarną marynarkę. Do stroju dobrała dwa sznury pereł, a włosy spięła w kok. Według królewskiej etykiety strój powinien być skromny i jak najmniej przyciągający uwagę. Waszym zdaniem Holeckiej udało się dostosować do dress code'u? 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Morawiecki na żywo wygarnął Danucie Holeckiej! Chwilę później przepraszał

Danuta Holecka

i

Autor: TVP/screen Danuta Holecka

Nie tylko Holecka. Ekspertka ds. monarchii brytyjskiej zszokowała widzów swoją stylizacją 

W ostatnim czasie widzów TVP swoim strojem zaskoczyła nie tylko Danuta Holecka. Na odważną stylizację zdecydowała się ekspertka ds. monarchii brytyjskiej Wioletta Wilk-Turska, która w telewizji komentowała uroczystości pogrzebowe. 

- Świat patrzy na Wielką Brytanię i niezależnie od wszystkiego, to jest promocja tego kraju. To jest to, co przez te wszystkie lata królowa robiła dla swojego kraju. Promowała go, była najlepszą ambasadorką - mówiła podczas rozmowy Wilk-Turska. Trudno jednak było skupić się na słowach ekspertki, bo całą uwagę widzów kradła jej kreacja. 

Ekspertka pojawiła się na wizji w czarnej sukni ze wzorami na ramionach, do której dobrała dwa bardzo długie sznury pereł. Najmocniejszym akcentem stylizacji był jednak nietypowy kapelusz, z którego wystawały pojedyncze czarne pióra!

Ekspertka TVP

i

Autor: TVP/screen Ekspertka TVP
Sonda
Oglądałeś pogrzeb królowej Elżbiety II?