Danuta Holecka

i

Autor: AKPA

Będzie afera?

Kabaret Neo-Nówka znów uderzy? Inspiracją występ Danuty Holeckiej w "Wiadomościach"

2022-08-18 8:55

Kabaret Neo-Nówka, który narobił zamieszania swoim występem w czasie Festiwalu Kabaretów w Koszalinie, znów może wywołać burzę. Wtedy wystąpili ze skeczem "Wigilia 2022" i uderzyli w PiS. Teraz członkowie grupy zareagowali na pojawienie się Danuty Holeckiej w "Wiadomościach". Nie wytrzymali i zapowiedzieli, że powstać może odświeżona wersja skeczu.

Kabareciarze z Neo-Nówki nie odpuszczają i znów szukając celu, by wbić szpilę satyry w obóz władzy. Za cel wzięli sobie właśnie Danutę Holecką, czyli jedną z głównych prowadzących sztandarowy program informacyjny TVP "Wiadomości". Neo-Nówka zwróciła uwagę na główne wydanie "Wiadomości" z poniedziałku 15 sierpnia, czyli dnia, który w Polsce jest świętem Wojska Polskiego, a także dla katolików świętem maryjnym. Kabareciarze wzięli pod lupę fragment programu, w którym prowadząca Danuta Holecka mówiła o święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a konkretnie o relacjach z bitwy warszawskiej i widzeniach Matki Bożej. Prowadząca była w Elblągu, gdzie tuż po "Wiadomościach" miał się rozpocząć koncert piosenki wojskowej państw NATO. Za Holecką widać było koncertową scenę. W pewnym momencie wystrzeliły na niej fajerwerki, element koncertowego show, w ramach prób. Dla członków Neo-Nówki było to za wiele.

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje

Kabaret Neo-Nówka zobaczył Danutę Holecką. Nie wytrzymali, skomentowali

Kabareciarze z Neo-Nówki zareagowali na to, co zobaczyli w programie, czyli słowa Holeckiej i to, co działo się za jej plecami, komentując krótko na Twitterze: - (...) oj będzie kolejny update „Wigilii”.PS. Najlepsze są te fajerwerki w tle w odpowiednim czasie. Czyżby faktycznie szykowali nową wersję skeczu "Wigilia 2022", który uderzył w PiS i widzów TVP, co wywołało ogromne zamieszanie? Zobaczymy.

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka w Koszalinie

Przypomnijmy, że kabaret Neo-Nówka wystąpił w sobotę 30 lipca w czasie Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. W swoim skeczu Neo-Nówka odniosła się do obecnej sytuacji społeczno-politycznej. W skeczu pod tytułem "Wigilia 2022" występowały postacie: ojca i syna, którzy rozmawiali o spadku. Bohaterowie skeczu nawiązywali jednak do spraw polityki: - Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d***ie - mówił "syn" ze skeczu.

ZOBACZ: Neo-Nówka zrobiła skecz uderzający w PiS. Ludzie nie wytrzymali! Mocne komentarze

To wszystko odbiło się głośnym echem i było szeroko komentowane. Wielu widzów, którzy oglądali wspomniany skecz było nim zachwyconych, podobnie internauci, którzy oglądali występ Neo-Nówki w internecie. Na You Tube "Wigilia" ma 2,4 mln wyświetleń.

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ, W KTÓREJ JAK NA DŁONI WIDAĆ, ZMIANĘ W WYGLĄDZIE DANUTY HOLECKIEJ:

Sonda
Co sądzisz o skeczku "Wigilia 2022" kabaretu Neo-Nówka?