Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera!

i

Autor: SE

BURZA PO SKECZU

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera!

2022-08-01 15:53

W ostatnią sobotę (30 lipca) kabaret Neo-Nówka występował w Koszalinie. Skecz kabareciarzy wzbudził ogromne emocje wśród widzów. Dlaczego? Bo kabaret odniósł się w swoim występie do PiS, jego wyborców i widzów TVP, czym wywołali aferę! Artyści zabrali głos w sprawie.

Kabaret Neo-Nówka wystąpił w sobotę 30 lipca w czasie Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. Występ grupy narobił zamieszania, ponieważ w swoim skeczu kabareciarze odnieśli się do obecnej sytuacji politycznej, a konkretnie do PiS, wyborców tej partii, a także widzów TVP. W skeczu pod tytułem  "Wigilia 2022" występowały postacie: ojca i syna, którzy rozmawiali o spadku. Bohaterowie występu nawiązywali jednak do spraw polityki: - Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d***ie - mówił "syn" ze skeczu.

Komentarze po występie kabaretu Neo-Nówka

Skecz został przyjęty brawami od rozbawionej publiczności, ale w sieci wywołał aferę. Pod wpisem na koncie Neo-Nówki na Facebooku wylała się lawina komentarzy: - Brawo właśnie takiego przekazu trzeba może się ludzie obudzą; Dawno nie widziałam tak dobrego skeczu,Panowie rzadko się pokazują,przynajmniej w moim telewizorze ? ale wczoraj śmiałam się jak wtedy gdy po raz pierwszy oglądałam ulepszona wersję skeczu Niebo. Świetne podsumowanie naszej obecnej sytuacji w kraju delikatnie mówiąc,krótko,brutalnie ale prawdziwie choć chwilami nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać więc płakałam...ze śmiechu; A skecz oglądałam sto razy i zawsze ubaw,a i przesłanie jest idealne. Inni komentowali: - Szkoda ,że poszliście w politykę. Miałem nadzieję,że chociaż kabarecie nie będzie propagandy POwskiej; czuję się zawiedziona występem.

Kabaret Neo-Nówka o skeczu "Wigilia 2022", który pojawił się w Koszalinie

Kabaret Noe-Nówka publikując nagranie ze skeczu, tak skomentował sytuację: - Nowa wersja skeczu „Wigilia” jest już dostępna na naszym kanale YT.  Wiemy, że nie wszyscy zrozumieją przesłanie tego skeczu i wywoła on skrajne emocje. Jednak nie możemy udawać, że nic się nie dzieje.

Kto tworzy kabaret Ne-Nówka?

Kabaret Neo-Nówka powstał w 2000 roku. Przez lata skład kabaretu ulegał zmianom. W obecnym składzie występują: Radosław Bielecki, Michał Gawliński oraz Roman Żurek – lider, autor tekstów i założyciel kabaretu.

NIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK WYGLĄDA HOTEL POSELSKI W ŚRODKU I DOWIESZ SIĘ, W NIM DZIAŁO!

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje
Sonda
Lubisz oglądać kabarety?
Nasi Partnerzy polecają