Była wielką gwiazdą

Żona Mariusza Waltera miała filmową urodę. W Bożenie Walter kochało się pół Polski [Zdjęcia]

2022-12-24 7:15

Bożena Walter wyszła za Mariusza Waltera w 1966 roku. Dziennikarka i spikerka telewizyjna miała wówczas 28 lat, a jej mąż był o rok starszy. Piękna z nich była para. Obydwoje pracowali w TVP, ale po raz pierwszy zobaczyli się na korytarzu w Radiu Katowice. - Wszyscy się zastanawiali, jak "Grubemu", bo wtedy tak nazywaliśmy Mariusza, udało się poderwać piękną Bożenkę - wspominał po latach Tadeusz Sznuk w rozmowie z magazynem "Na żywo". W Bożenie Walter bowiem kochało się pół Polski!

Bożena Walter pięknie pożegnała męża. Synowi łamał się głos

Podobno niewielu wierzyło, że Mariuszowi Walterowi uda się stworzyć poważny związek z piękną Bożeną. Jak się okazało, bardzo się mylili. Po ślubie Bożena Walter urodziła dwójkę dzieci - syna Piotra i córkę Sandrę. Cała czwórka tworzyła bardzo szczęśliwą rodzinę. Na pogrzebie Mariusza Waltera jego syn z ogromnym wzruszeniem wspomniał swojego tatę. - Nigdy nas nie zawiódł, był motorem naszej rodziny. Godził rolę twórcy z rolą ojca. Robił wszystko, by nam było łatwiej - mówił łamiącym się głosem Piotr Walter. Wszyscy żałobnicy zwrócili też uwagę na wieniec od Bożeny Walter z wymownym napisem: ""Kocham Cię Mariuszku. Bożena" . Na ostatnim pożegnaniu ukochanego taty nie mogło także zabraknąć jego córki, która była kiedyś gwiazdą TVN. Na pogrzeb Mariusza Waltera przybyło wielu celebrytów, polityków i biznesmenów. Przyjechał nawet dawno niewidziany Lew Rywin

Mariusz Walter był podporą Bożeny. "Byłam dość słabej konstrukcji psychicznej"

Państwo Walterowie byli ze sobą niemal 60 lat. W świecie mediów tak długoletnie związki należą do rzadkości. Im się udało. Czym Mariusz Walter urzekł piękną Bożenę, o której mówiło się, że ma urodę filmową? - Już po kilku randkach wiedziałam, że można na niego liczyć w każdej sytuacji - zdradziła w rozmowie z "Rewią" Bożena Walter. - Byłam dość słabej konstrukcji psychicznej, potrzebna mi była podpora - wyjaśniła. dziennikarka w TVP pracowała do 1997 roku. Później przez 15 lat była prezesem zarządu Fundacji TVN Nie jesteś sam. W naszej galerii prezentujemy, jak przez lata zmieniła się Bożena Walter.

Tłumy gwiazd żegnały Mariusza Waltera