Antoni Macierewicz potwornie zwyzywany w rocznicę Smoleńska! Zakłócone obchody, przykra sprawa

2021-04-10 7:58
Antoni Macierewicz
Autor: SE Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz bez wątpienia większości Polaków kojarzy się z katastrofą smoleńską, a raczej z wyjaśnianiem lub - jak kto woli - "wyjaśnianiem" przyczyn tragedii pod Smoleńskiem. Jego osobliwe teorie w ostatnich latach nawet przez polityków PiS traktowane są ze sporym dystansem. W 11. rocznicę Smoleńska Macierewicz oczywiście nie mógł siedzieć cicho. Z samego rana zamieścił oryginalny wpis na Twitterze odnoszący się do katastrofy smoleńskiej. Po chwili Antoni Macierewicz został potwornie zwyzywany. Jego obchody rocznicy Smoleńska zostały zakłócone. To na pewno przykra sprawa dla kogoś, kto tyle lat zajmuje się ta sprawą.

Antoni Macierewicz potwornie zwyzywany w rocznicę Smoleńska (TU ZOBACZYSZ RELACJĘ Z OBCHODÓW)! Wiceprezes PiS oberwał tuż po tym, gdy umieścił wpis dotyczący katastrofy smoleńskiej. - Znamy prawdę. Składamy hołd Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, Jego Małżonce i 94 Polakom poległym nad Smoleńskiem. Pragnęli uczcić 70. rocznicę sowieckiego ludobójstwa w Katyniu - napisał Macierewicz. Wielu ludzi rozsierdził początek wpisu i słowa: "znamy prawdę". - Jaką prawdę? - oburzali się użytkownicy Twittera. Poleciało mnóstwo wulgaryzmów, które nie nadają się do cytowania. Niektórzy pisali nawet, że były minister obrony narodowej powinien udać się do "szpitala psychiatrycznego"! Część osób z kolei do wpisu podeszła z nieco większym spokojem. "Antoni, dej że sobie na luz", "Ty i prawda - śmiechu warte" - komentowali. Byli jednak też tacy, którzy doceni pracę Antoniego Macierewicza. - Poległym nad Smoleńskiem wieczna pamięć, a Panu Macierewiczowi wdzięczność za Pana pracę - napisała jedna z internautek. 

CZYTAJ TAKŻE: Katastrofa smoleńska. Sztuczna mgła, wybuchające parówki, bomba termobaryczna – wszystkie teorie spiskowe wokół Smoleńska

W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka. Po wygranych wyborach parlamentarnych w 2015 roku, PiS oficjalnie powołał podkomisję smoleńską (przewodniczącym został Antoni Macierewicz), która miała wyjaśnić to, co zdarzyło się 10 kwietnia 2010 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Katastrofa smoleńska. Rodzice Przemysława Gosiewskiego ostro o Macierewiczu. "Mamy do niego pretensje"

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Okazała mogiła Krzysztofa Putry (+53 l.) na cmentarzu w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze