Macierewicz z ochroną Żandarmerii Wojskowej. Tak żołnierze wożą wiceprezesa PiS [ZDJĘCIA]

2021-04-16 8:00
Macierewicz wciąż pod ochroną
Autor: PAWEŁ SKRABA/ SUPER EXPRESS Macierewicz wciąż pod ochroną

Już od ponad trzech lat Antoni Macierewicz (73 l.) nie pełni funkcji ministra obrony narodowej. Nie przeszkadza mu to jednak w korzystaniu z przywilejów, jakie miał w tamtych czasach. Odkryliśmy, że wiceszef PiS porusza się po mieście elegancką limuzyną kierowaną przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Czyżby ochrona była mu potrzebna z obawy przed ludźmi zniesmaczonymi fiaskiem jego smoleńskiego śledztwa?

– Jeździ z obstawą nieustannie! Widzę pod blokiem ochronę Macierewicza częściej niż ludzi wyprowadzających psy na spacer! – mówi nam jeden z mieszkańców warszawskiego osiedla na Bielanach.

Późnym wtorkowym wieczorem zauważyliśmy kierowaną przez żandarma skodę, która odwoziła Macierewicza pod jego blok. Ani kierowca ani pasażer nie mieli na twarzach maseczek. Kierowca limuzyny próbował zgubić naszego reportera, krążąc kilka razy wokół ronda i wykonując gwałtowne manewry. Nie udało mu się to, ale po dojechaniu pod dom żandarm wylegitymował reportera, który chciał poprosić Macierewicza o komentarz. 

Dlaczego były szef MON do tej pory korzysta z wojskowej ochrony i ile to kosztuje? Poseł PiS nie odbierał naszych telefonów, natomiast rzecznik prasowy komendanta ŻW, ppłk Artur Karpienko, poinformował nas, że ochrona przysługuje Macierewiczowi na mocy decyzji ministra obrony z 9 lutego 2018 r. (szefem MON był już wówczas Mariusz Błaszczak). „Zakres ochrony jest informacją niejawną” – napisał rzecznik. W 2018 r. portal Wirtualna Polska szacował koszt ochrony Macierewicza na ok. 13 tys. zł miesięcznie. Oznacza to, że do tej pory ochrona pana Antoniego kosztuje podatników przeszło 500 tys. zł.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ BY ZOBACZYĆ ŻOŁNIERSKĄ OBSTAWĘ WICEPREZESA PiS

Kim jest z wykształcenia Macierewicz? Padniesz, jak się dowiesz czego się uczył
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE