Jelenia Góra/ Kobieta przyniosła do komisariatu kilkadziesiąt tys. zł, które znalazła na przystanku  Dzięki

i

Autor: Shutterstock

Polska i obca waluta

Jelenia Góra. Znalazła na przystanku torbę wypchaną pieniędzmi! Zaniosła ją na policję

2023-01-11 16:37

Wyjątkową uczciwością wykazała się kobieta, która kilka dni temu na jednym z przystanków autobusowych w Jeleniej Górze znalazła torbę zawierającą kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz karty kredytowe. Znalazczyni odniosła zawiniątko do pobliskiego komisariatu. Funkcjonariusze już namierzyli właścicielkę pieniędzy, która zostawiła je tam przez nieuwagę.

O wielkim szczęściu może mówić osoba, która 7 stycznia zostawiła torbę z pieniędzmi na jednym jeleniogórskich przystanków autobusowych. Pakunek został znaleziony prawdopodobnie niedługo później przez kobietę, która czekała na przystanku na transport. Zaniosła go do najbliższego komisariatu policji. Jak podaje PAP, w torbie znajdowały się pieniądze w walucie polskiej i obcej oraz nieaktualne karty płatnicze. W sumie było tam kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jelenia Góra. Znalazła kupę gotówki na przystanku

Policjanci szybko odnaleźli kobietę, do której należały pieniądze. "Wracając z zakupów przez nieuwagę pozostawiła na przystanku wszystkie swoje oszczędności, bo - jak się okazało - wychodząc z domu zawsze zabierała je ze sobą w obawie przed kradzieżą. Uczciwa znalazczyni za zwrot zguby otrzymała znaleźne" - mówiła dla PAP podinspektor Edyta Bagrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Nie oddasz zguby? To może być przestępstwo

Funkcjonariusze przypominają jednocześnie, że niezwrócenie znalezionej rzeczy jest przywłaszczeniem. Jeżeli wartość przedmiotu nie przekracza 500 zł wówczas jest to wykroczenie, gdy zaś wartość przekracza 500 zł jest to traktowane jak przestępstwo.

Sonda
Używasz karty czy gotówki?
Gdzie trzymać pieniądze - w skarpecie czy na koncie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki