Program szczepień. Punkty szczepień powszechnych. Dworczyk podał szczegóły [WIDEO]

2021-04-13 13:39 Paulina Jaworska
Michał Dworczyk
Autor: Krystian Maj/KPRM Michał Dworczyk

Na wtorek zaplanowana została konferencja z udziałem: ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, sekretarza stanu w KPRM, rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera, sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Budy oraz p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filipa Nowaka. Konferencja dotyczyła najważniejszych spraw bieżących w kraju. Tematem przewodnim był plan rozbudowy Narodowego Programu Szczepień i szczegóły dotyczące punktów szczepień powszechnych.

Konferencja ministra Michała Dworczyka, rzecznika rządu Piotra Müllera, wiceministra w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Budy oraz p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filipa Nowaka rozpoczęła się o godzinie 12:30 w Sejmie w sali im. Tadeusza Mazowieckiego. W czasie konferencji omawiane były najważniejsze sprawy bieżąceszczególnie te dotyczące Narodowego Programu Szczepień. Zapis RELACJI NA ŻYWO Z KONFERNECJI na SE.pl. Sprawdź, co się wydarzyło. 

13:20 Konferencja została zakończona. Dziękujemy, że byliście z nami. 

13:03 Rzecznik rządu: - Dzisiaj obradowała RM, zostały przyjęte 3 projekty ustaw. Chciałbym podkreślić, że ustawa o zasobach własnych dotyczy całości środków UE. Decyzje związane z przyjęciem ustawy powodują, że albo PL będzie miała 770 mld zł albo nie będzie ich miała.

13:00 Czas na pytania dziennikarzy. Pierwsze dotyczące współpracy w koalicji ZP w temacie środków unijnych dla Polski. - Mam nadzieję, że mimo wszystko Solidarna Polska poprze ten projekt - przyznał rzecznik rządu. - Decyzje związane z przyjęciem bądź nieprzyjęciem ustawy o zasobach własnych powodują, że Polska albo będzie miała 770 mld zł albo tych środków nie będzie miała - powiedział.

12:59 Waldemar Buda, obecny na konferencji, przyznał, że klika tysięcy osób uczestniczyło w konsultacjach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy.

12:55 Minister Dwroczyk, czyli  pełnomocnik rządu ds. szczepień przyznał: - Celem jest wykonanie 20 mln szczepień przeciw Covid-19 do końca II kwartału. 

12:47 Głos zabrał też rzecznik rządu. Wyjaśnił, o co chodzi z przyjęciem ustawy o zasobach własnych. 

12:45 Minister zapowiedział, że w poniedziałek 19 kwietnia zostanie uruchomiony pierwszy punkt szczepień powszechnych i 16 punktów w ramach pilotażu. Kolejne w następnych tygodniach

12:41 Minister Dworczyk podał, że na temat powstawania nowych punktów szczepień trwały właśnie rozmowy NFZ z przedstawicielami samorządów. 

12:38 Konferencja wystartowała. Jako pierwszy głos zabiera min. Dworczyk. Jak powiedział szef KPRM, już ponad 7,7 mln szczepień zostało wykonanych w Polsce. - Od wczoraj mogą rejestrować się na szczepienia osoby urodzone w roku 1962, natomiast od dzisiaj, od północy takiej rejestracji mogą dokonać wszystkie osoby, które się urodziły w roku 1963 - przypomniał. 

12:37 Konferencja zaplanowana na 12:30 jeszcze się nie rozpoczęła. 

12:20 Już za chwilę powinna się rozpocząć konferencja prasowa. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze