Konferencja Dworczyka. Najnowsze wiadomości dotyczące szczepień. NAGLE padły pytania o katastrofę smoleńską!

2021-04-12 14:30 Paulina Jaworska
Michał Dworczyk
Autor: Krystian Maj/KPRM Michał Dworczyk

Koronawirus w Polsce cały czas atakuje, a rząd walczy z epidemią m.in. poprzez prowadzenie narodowego Programu Szczepień. Każdego dnia pojawiają się nowe informacje dotyczące stanu epidemicznego oraz postępów w programie szczepień. Na godz. 13:30 zostało zaplanowane wystąpienie Michała Dworczyka, czyli ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Co się wydarzyło w czasie konferencji? Padły pytania o sprawę katastrofy smoleńskiej. Minister Dworczyk ostro zareagował.

Koronawirus w Polsce od wielu miesięcy jest wielkim problemem. Jak mówią eksperci przechodzimy teraz przez trzecią falę koronawirusa. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przekazuje nowe dane dotyczące kolejnych zakażonych i zgonów z powodu COVID. Dane te są bardzo ważne, bo pokazują skalę niebezpieczeństwa jakim jest koronawirus. NAJNOWSZE DANE - SPRAWDŹ, KLIKNIJ. Aby zatrzymać epidemię koronawirusa ważne jest, by zaszczepić jak najwięcej osób, o czym od dłuższego czasu mówią specjaliści. Od stycznia trwają też w Polsce szczepienia przeciw koronawirusowi, kolejne roczniki osób mogą zgłaszać się i zapisywać na szczepienia SPRAWDŹ HARMONOGRAM SZCZEPIEŃ.

Zapisy na szczepienia COVID: Ruszają zapisy kolejnej grupy. Jak zapisać się na szczepienie przeciw koronawirusowi? [12.04.2021]

konferencja prasowa ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

W poniedziałek minister Michał Dworczyk, który jest pełnomocnikiem rządu ds. Narodowego Programu Szczepień przedstawił najnowsze informacje dotyczące sytuacji w kraju, w tym szczepień. W czasie briefingu prasowego Michał Dworczyk przedstawił szczegóły dotyczące programu szczepień: - Do końca kwietnia, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez premiera Mateusza Morawieckiego wykonamy 20 mln szczepień - powiedział polityk. 

Konferencja została zakończona, sprawdź, co się wydarzyło. ZAPIS RELACJI PONIŻEJ

13:59 Temat matur także pojawił się na konferencji, Dworczyk podał, że szczepienia grupy nauczycieli zostały już zakończone i grupa ta zakończyła szczepienia. 

13:52 Dworczyk powiedział, że w przypadku pięciu grup zawodowych minister zdrowia zgodził się na szczepienie ich w trybie priorytetowym, dotyczy to 1800 osób. Jak dodał wszelkie wnioski są kierowane do Rady Medycznej, a dalej po opinii rady do MZ albo przekazana zostaje info. o negatywnej opinii. - Wpłynęły do mnie prośby od kilkudziesięciu instytucji o przyspieszenie szczepień dla tych grup. W przypadku 17 instytucji zostały wydane opinie negatywne, a dla 5 grup skierowałem prośbę do o możliwość szczepienia w trybie priorytetowym.

13:48 Rozpoczęcie szczepień w zakładach pracy, minister przyznał, że  chciałby, aby do końca kwietnia wypracować  precyzyjne zasady dotyczące takich szczepień. 

13:47 Jedno z pytań dotyczyło raportu komisji smoleńskiej.., co zaskoczyło ministra

13:45 Czas na pytania od dziennikarzy. Dworczyk został zapytany o to, kiedy społeczeństwo może nabyć odporność populacyjną. - To pytania do naukowców  i lekarzy, jestem politykiem i mogę powtarzać informacje od naukowców - ocenił Dworczyk. 

13:43 Tak wygląda harmonogram szczepień na najbliższy czas: 

13:41 Minister zapowiedział, że od jutra otwarcie rejestracji dla tych, którzy urodzili się w 1963 roku. 

13:39 Minister Michał Dworczyk powiedział, że od północy trwa rejestracja na szczepienia osób w wieku 59 plus, aktualnie już  około  64 tys. osób zgłosiło się w ramach otwarcia ich rejestracji. To osoby z rocznika 1962. - Rejestracja przebiega bez przeszkód - podkreślił szef KPRM. - W tym tygodniu zamierzamy wykonać ponad 1 mln szczepień przeciw - zapowiedział.

13:37 Jeśli chodzi o szczegóły programu szczepień najnowsze informacje przedstawia właśnie minister Dworczyk. 

13:36 Przed południem w czasie wystąpienia w Gliwicach głos na temat szczepień zabrał premier Mateusz Morawiecki: - Narodowy Program Szczepień przyspiesza, coraz więcej szczepionek dociera do Polski. Liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia, to oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli - powiedział w poniedziałek premier. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze