Koronawirus. Okrutny hejt na lekarzy. "Wasz koniec jest bliski"

2021-03-23 11:16 zpl
Lekarz
Autor: pixabay.com

Koronawirus i bardzo trudna sytuacja w szpitalach to wielkie wyzwanie dla całego państwa. Na pierwszym froncie walki z epidemią stoją lekarze, którzy poza wielkim ryzykiem, muszą także zmagać się z obrzydliwym hejtem.

Koronawirus i bardzo trudna sytuacja w szpitalach to poważny sprawdzian dla polskiego państwa. Szczególnie trudna sytuacja jest w służbie zdrowia, która zaczyna stać na granicy swoich możliwości. Jakby tego było mało, medycy muszą radzić sobie z okrunym hejtem, który spada na nich choćby w mediach społecznościowych. - Hejt zaczął się nasilać od wybuchu pandemii nowego koronawirusa w Polsce i obecnie chyba osiągnął swoje maksymalne rozmiary. Do antyszczepionkowców dołączyli koronasceptycy, antysystemowcy. Zjawisko napędza też wysyp coraz to nowszych teorii spiskowych - powiedział dla portalu rynek.zdrowia.pl Bartosz Fiałek, lekarz i reumatolog.

Przypomnijmy, że 23 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 16 tysiącach przypadkach zakażeń koronawirusem. Rząd rozważa wprowadzenie całkowitego lockdownu. Ten stan miałby zostać wprowadzony od najbliższej niedzieli. 

NIE PRZEGAP: Koronawirus: Zamknięcie Polski jest już blisko! Od kiedy? Jakie kary będą nam grozić?

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze