Niespodziewany koniec wojny w Zjednoczonej Prawicy? To połączyło Kaczyńskiego i Ziobrę

Smoleńsk pojednał Kaczyńskiego i Ziobrę
Autor: @pisorgpl/ TWITTER & @ZiobroPL / FACEBOOK Smoleńsk pojednał Kaczyńskiego i Ziobrę

Choć na co dzień coraz częściej toczą ze sobą brutalne polityczne walki, to w chwilach naprawdę ważnych potrafią wznieść się ponad podziały i uczcić razem pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński (72 l.) i Zbigniew Ziobro (51 l.) wzięli udział w uroczystościach z okazji 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej, złożyli kwiaty, a wieczorem pojawili się w warszawskim kościele na mszy świętej.

W ostatnich tygodniach nasilił się konflikt w obozie władzy i Zjednoczona Prawica pęka w szwach. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry coraz mocniej zaznacza swoją polityczną odrębność, a Jarosław Kaczyński ma już serdecznie dość niesfornych koalicjantów i wprost zaczął mówić o wcześniejszych wyborach.

Nie przegap:

- Duda, Kaczyński i Morawiecki wspólnie modlą się za ofiary katastrofy smoleńskiej [GALERIA]

- To ostateczny koniec Macierewicza? Politolog nie ma wątpliwości, po tym co stało się w rocznicę katastrofy

Wszystko zaczęło się, kiedy kilka miesięcy temu ziobryści zaatakowali Mateusza Morawieckiego (53 l.) za negocjacje ws. unijnego budżetu. Solidarna Polska konsekwentnie sprzeciwia się Krajowemu Planowi Odbudowy przygotowanemu przez ludzi premiera, a Kaczyński poparcia dla tego projektu musi szukać na opozycji. Problemów wicepremierowi nie szczędzi również Porozumienie Jarosława Gowina (60 l.).

Niespodziewanie może jednak okazać się, że koalicję uda się uratować. Kaczyńskiego i Ziobrę zbliżyły wspólne obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Politycy wzięli udział w wieczornej mszy świętej w Archikatedrze Warszawskiej w intencji ofiar katastrofy, a wcześniej złożyli wieńce pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na placu Piłsudskiego w Warszawie. Pojednanie w obliczu tragedii może być kluczowe dla przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze