Nowa dyscyplina naukowa w Polsce. Czarnek już ją zapowiedział. Będzie hitem?

Nowa dyscyplina naukowa w Polsce. Czarnek już ją zapowiedział. Będzie hitem?
Autor: Twitter/Przemysław Czarnek Nowa dyscyplina naukowa w Polsce. Czarnek już ją zapowiedział. Będzie hitem?

Przemysław Czarnek w niedzielę odwiedził Jasną Górę. W trakcie swojej wizyty minister edukacji zapowiedział utworzenie w Polsce nowej dyscypliny naukowej. Takową ma się stać oficjalnie... biblistyka. Jak argumentował Czarnek, inicjatywa ta ma pomóc w dalszym rozwoju nauki o Biblii w naszym kraju. Co sądzicie o tym pomyśle? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzu!

Wizyta Przemysława Czarnka w Częstochowie związana była z inauguracją 5. Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego. Jako, że wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez przewodniczącego KEP i premiera RP, nie mogło na nim zabraknąć prominentnego przedstawiciela rządu. Padło na ministra edukacji, który przy tej okazji postanowił zdradzić, że w Polsce powołana do życia zostanie nowa dyscyplina naukowa. - To doskonała okazja, aby ogłosić powołanie nowej dyscypliny naukowej - biblistyki - w klasyfikacji dziedzin i dyscyplin naukowych w Polsce - zaskakująco zapowiedział. Jak argumentował, nasz kraj należy do jednego z trzech głównych ośrodków nauki o Biblii, a nowa dyscyplina, czyli biblistyka ma na celu wsparcie jej dalszego rozwoju. - Mamy w naszym kraju wielu wspaniałych biblistów, a Polska staje się obecnie jednym z trzech najważniejszych ośrodków tej nauki. Stworzenie nowej dyscypliny, biblistyki, z pewnością pomoże w jej rozwoju - tłumaczył.

Na słowa ministra entuzjastycznie zareagował biblista i teolog ksiądz Henryk Witczyk. - Chciałbym podziękować ministrowi Przemysławowi Czarnkowi za tę decyzję. To ogromna szansa dla świata polskich biblistów. Dzięki nowej dyscyplinie będziemy mogli podjąć dialog badawczy z najlepszymi ośrodkami studiów w Jerozolimie, Rzymie, USA czy Szwajcarii - mówił duchowny.

Czarnek o szczepieniach nauczycieli. Padły ważne słowa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze