Pogrzeb Izabelli Sierakowskiej. Ostatnie pożegnanie byłej posłanki SLD w Lublinie. Wyjątkowa ceremonia

2021-04-15 11:52
Izabela Sierakowska
Autor: MIROSŁAW PIEŚLAK/ SUPER EXPRESS Izabela Sierakowska

Pogrzeb Izabelli Sierakowskiej odbędzie się dziś, czyli 15 kwietnia w Lublinie. Uroczystości ostatniego pożegnania byłej posłanki SLD mają miejsce na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie. Początek ceremonii pogrzebowej wyznaczono na godzinę 12.00. Wiadomo, że pogrzeb Sierakowskiej ma charakter państwowy. Zmarła w wieku 74 lat była parlamentarzystka została pośmiertnie uhonorowana Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta.

Izabella Sierakowska zmarła w wieku 74 lat 31 marca 2021 roku. Przez lata była jedną z najbardziej znanych kobiet z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pracowała jako posłanka w latach 1989–2005, a także 2007–2011. W czasie swojej działalności zasłynęła m.in. jako współautorka projektu liberalizującego ustawę aborcyjną. Jednak Sierakowska nie była tylko politykiem, ale i nauczycielką. Ukończyła filologię rosyjską i pracowała jako nauczycielka języka rosyjskiego  Przez ostatnie lata nie udzielała się publicznie. Pogrzeb Izabelli Sierakowskiej rozpoczął się o 12.00 w czwartek 15 kwietnia na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Wiadomo, że uroczystość pogrzebowa Izabelli Sierakowskiej ma charakter państwowy. Prezydent Andrzej Duda zdecydował o pośmiertne uhonorowanie Sierakowskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za jej działalność publiczną. W trakcie pogrzebu byłej posłanki odznaczenie zostało przekazane rodzinie zmarłej. Izabella Sierakowska spocznie w rodzinnym grobie. 

Niezapomniani. Odcinek świąteczny. Wielkanoc 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE