Tadeusz Rydzyk będzie rwał włosy z głowy! Został zdemaskowany?

2021-04-02 11:19
Tadeusz Rydzyk
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie mediów. Jego działania często wywołują skrajne emocje, ale jedno trzeba przyznać – nie można być wobec niego obojętnym. Tomasz Piątek, dziennikarz i pisarz, postanowił dolać oliwy do ognia swoją najnowszą książką „Rydzyk i przyjaciele”, która ukaże się w dwóch częściach. Pierwsza z nich już na początku kwietnia trafi do rąk czytelników. Autor stawia redemptoryście poważne zarzuty.

Obie części opowiedzą po kolei historię Tadeusza Rydzyka. Pierwsza skupi się na czasach od PRL do 1989 roku, druga zaś skupi się na kolejnych latach i działalności Radia Maryja. Autor postara się znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest słynny redemptorysta oraz kto stał za nim w czasach PRL. Zdaniem pisarza, Rydzyk miał być prowadzony przez SB, a pieniądze potrzebne na utworzenie Radia Maryja miał dostać od osoby związanej z Kremlem.

Nie przegap: Mieszkanie Marcinkiewicza zlicytowane! Była żona w końcu dostanie swoje alimenty [ZDJĘCIA]

- W książce nie przedstawiam tez, tylko udokumentowane fakty. Fakty, które wskazują na uwikłanie Tadeusza Rydzyka. Nie tylko moim zdaniem treści szerzone przez Radio Maryja współbrzmią z celami i propagandą Kremla. W latach 90. o Rydzyku i jego rozgłośni mówił tak samo Jarosław Kaczyński – mówił w rozmowie z WP.

Tomasz Piątek wymienił też, dlaczego jego zdaniem Radio Maryja realizuje cele Kremla:

- Radio Maryja straszyło przed NATO i przed Unią Europejską. Próbowało budzić grozę wśród słuchaczy tym, że po wstąpieniu do NATO w Polsce będzie stacjonować "obca armia" (czyli amerykańska). Komentatorzy mediów Rydzyka sugerowali, że Zachód podlega żydowskim wpływom, co zapewne miało zohydzić świat zachodni w oczach antysemickich odbiorców. Kampanie antygejowskie, a nawet treści antyszczepionkowe – wszystko to dokładnie pokrywa się z tym, co Kreml serwuje Polakom za pośrednictwem swoich fake-newsów i trolli – stwierdził.

To jednak nie koniec. Autor podaje kolejne przykłady na poparcie swoich opinii, dokładnie analizując przeszłość redemptorysty.

- Czy to nie zadziwiające, że był działaczem antykomunistycznym, a jednocześnie esbecy pozwalali mu jeździć regularnie, tam i z powrotem, z Polski na Zachód? Ta przychylność SB dla Rydzyka nie mogła być przypadkowa. Moim zdaniem Tadeusz Rydzyk był przez lata narzędziem esbeków. Przypomnę, że ojciec Konrad Hejmo, wieloletni współpracownik SB, a jednocześnie asystent Jana Pawła II ds. audiencji, załatwił mało znanemu wtedy ojcu Rydzykowi audiencję u papieża w 1986 r. Po tej audiencji o. Rydzyk zniknął na dwa lata w Niemczech. Odnalazł się w 1988 r., gdy zgłosił się do konsulatu polskiego w Kolonii, gdzie rezydowała agentura SB. Nie wiemy, czego dotyczyła audiencja z 1986 r. i co robił Rydzyk przez następne dwa lata – mówił.

Można się spodziewać, że książka wywoła ogromne poruszenie zarówno wśród zwolenników, jak i przeciwników Tadeusza Rydzyka. Sam zainteresowany na pewno nie będzie zadowolony z pojawienia się publikacji, w jakiej stawia mu się tak mocne zarzuty.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Marzy mi się zmiana pokoleniowa w Episkopacie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE