Zablokowali Wawel! Czy Jarosław Kaczyński dojedzie do brata w rocznicę pogrzebu? [ZDJĘCIA]

2021-04-18 18:47 dnr
Demonstracje w rocznicę pogrzebu Lecha Kaczyńskiego
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express

Przeciwnicy rządu PiS pod egidą Strajku Kobiet zorganizowali demonstrację w 11. rocznicę pochowania Lecha Kaczyńskiego w krypcie na Wawelu. - Manifestujący próbowali zablokować bramę uniemożliwiając wjazd kolumnie pojazdów z Jarosławem Kaczyńskim. Interweniująca policja usunęła wszystkich demonstrantów z pobliża zamku i całkowicie odcięła dostęp do wjazdu - donosi korespondent "Super Expressu".

Wicepremier Jarosław Kaczyński udał się z rodzinnego Żoliborza na Zamek Królewski w Krakowie by wziąć udział w ceremonii z okazji rocznicy pochowania swojego brata w krypcie na Wawelu. Tymczasem przed przyjazdem prezesa PiS, demonstrujący używający symboli czerwonych piorunów kojarzonych z ruchem Strajk Kobiet, próbowali zablokować wjazd do historycznego zamku, w którym 18 kwietnia 2010 roku pochowano Lecha Kaczyńskiego wraz z jego małżonką.

- Demonstranci byli nastawieni pokojowo, jednak wznosili obraźliwe okrzyki np. jeb*** Pi* - donosi nasz korespondent. 

KLIKNIJ W GALERIĘ PONIŻEJ, BY OBEJRZEĆ PROTEST STRAJKU KOBIET POD WAWELEM

Oddziały policji oczyściły obrzeża zamku z protestujących i zabezpieczyła wokół Wawelu perymetr ochronny. Obecnie oczekiwany jest przyjazd Jarosława Kaczyńskiego, który będzie chciał uczcić rocznicę pogrzebu swojego brata chwilą zadumy w krakowskim zamku. 

Wawel uruchamia nową wystawę tureckich namiotów
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze