Waloryzacja 2018: Emerytura Kaczyńskiego wzrośnie o...

2018-01-20 11:18 SR

Okazuje się, że na marcowej waloryzacji emerytur skorzystają nie tylko zwykli obywatele, ale również politycy pobierający emerytalne świadczenie. Dzięki temu dodatkowe pieniądze otrzymają m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński (69 l.), były szef MON Antoni Macierewicz (70 l.), ale także były wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (74 l.).

Politycy mogą zacierać ręce z radości. Dobre wieści przekazała ostatnio minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (63 l.).

- Wskaźnik marcowej waloryzacji emerytur i rent prawdopodobnie wyniesie 2,9 proc. To jest najwyższa waloryzacja w ciągu ostatnich pięciu lat. Te kwoty może nie są satysfakcjonujące dla emerytów, ale są znacznie większe - powiedziała Rafalska w TVP. W praktyce oznacza to większe kwoty na koncie u emerytów. Ile politycy zyskają na waloryzacji? Najbardziej były minister środowiska Jan Szyszko (74 l.). Dostaje 7037 zł emerytury, będzie miał ok. 150 zł podwyżki. Ale również prezes PiS Jarosław Kaczyński. Z naszych ustaleń wynika, że przeszedł on na emeryturę w czerwcu 2016 r. i dostaje ok 4,7 tys. zł netto emerytury. Dzięki waloryzacji dostanie około 110 zł więcej. Były szef MON Antoni Macierewicz ma 3,1 tys. zł emerytury i dostanie 71 zł podwyżki. Powodów do narzekania nie będą mieli również szef klubu PiS Ryszard Terlecki (69 l.), któremu świadczenie z 5,3 tys. zł podskoczy o ponad 120 zł, a także Stefan Niesiołowski, który otrzymuje 4,3 tys. zł, a dostanie od marca o około 100 zł więcej.

Zobacz także: Wnuczka Kaczyńskiego gwiazdą internetu

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze