Kobieta od Dudy będzie rozmawiać z protestującymi. To Bogna Janke. Kim jest?

2021-09-15 11:30
Kim jest Bogna Janke?
Autor: Krzysztof Gumul/KPRP

Bogna Janke spotka się z protestującymi pracownikami służby zdrowia. Do rozmowy zaprasza wszystkich, nie tylko związkowców, ale także pracodawców i rząd. Kim jest Bogna Janke? Co o niej wiemy? To osoba związana z prezydentem Andrzejem Dudą, która ma za sobą ciekawą przygodę. Jej sportowa pasja może zadziwiać, bo Janke trenowała coś niezwykłego.

Bogna Janke jest dziennikarką i przedsiębiorcą, była związana z takimi stacjami jak TVP i TVN24. Była zatrudniona w Polskiej Agencji Prasowej, a w latach 2001-2003 była wydawcą „Gazeta Południa”, tygodnika ukazującego się w powiecie piaseczyńskim. W 2013 kandydowała z komisji lokalnej do rady powiatu piaseczyńskiego, nie odniosła jednak sukcesu. Była także fundatorem i prezesem Fundacji Warszawskie Szpitale Polowe, której celem jest stworzenie Muzeum Szpitali Polowych. Miałoby upamiętniać działalność służby zdrowia w okresie Powstania Warszawskiego. Współpracowała także z Fundacją Świętego Mikołaja. 13 lipca 2021 roku została powołana na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta przez Andrzeja Dudę, gdzie odpowiada za dialog społeczny. Prywatnie Bogna miłośniczka podróżowania z plecakiem. Uprawia sport – wędruje, jeździ na nartach, trenowała krav magę. Weszła na jeden ze szczytów Korony Ziemi, czyli Kilimandżaro. Prywatnie jest żoną znanego dzienniakrza Igora Jankego. 

Teraz Bogna Janke spotka się z protestującymi przedstawicielami służby ochrony zdrowia. Na jej zaproszenie odpowiedziała Krystyna Ptok, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, oraz Artur Drobniak, wiceszef Naczelnej Rady Lekarskiej. Oboje są członkami komitetu.

Zobacz: Wiceprezes NRL wpadł w furię na wizji. Niedzielski obraził medyków?! Okropne słowa

- Sprawa jest zbyt poważna, aby w jej rozwiązywaniu i w rozmowach z Panem Prezydentem korzystać z pośrednictwa Pani Minister z Kancelarii. Osobiste spotkanie Pana Prezydenta z przedstawicielami naszego Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia jest konieczne ze względu na skalę obecnych problemów w ochronie zdrowia oraz destrukcję i chaos – napisali do Andrzeja Dudy.

Sprawdź: Nowy wiceminister zdrowia Piotr Bromber zarobi krocie. Kwota może przyprawić o zawrót głowy!

Sonda
Popierasz protest medyków?
Protest medyków w Warszawie. Mocne słowa pielęgniarek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE