Pogrzeb Jana Szyszki. Gdzie i kiedy pochowają byłego ministra?

2019-10-10 7:58 PJ
Jan Szyszko
Autor: Paweł Skraba/Super Express Jan Szyszko

W środę 9 października w wieku 75 lat zmarł nagle Jan Szyszko, znany polityk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister środowiska. O jego nagłej i niespodziewanej śmierci powiadomił w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Jana Szyszki.

Nie żyje polityk Jan Szyszko, polityk zmarł mając 75 lat. Poseł PiS i były minister zmarł, jak pojawiło się nieoficjalnie, z powodu zatorowości płucnej. Kiedy odbędzie się pogrzeb Jana Szyszki? Jak podano w mediach społecznościowych Szyszki pogrzeb odbędzie się 16 października o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie - podano na Facebooku polityka.

Jan Szyszko urodził się 19 kwietnia 1944 w Starej Miłośnie. Był leśnikiem i nauczycielem akademickim, wykładał także w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ministrem był także w rządzie Jerzego Buzka, Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Prywatnie Jan Szyszko był żonaty, miał żonę Krystynę. Był ojcem dwóch córek: Katarzyny i Patrycji. Wiele osób wspomina Jana Szyszkę. Stefan Niesiołowski powiedział w rozmowie z Super Expressem: - Był rzetelnym specjalistą od chrząszczy biegaczy, pamiętam, że robił ich piękne rysunki. Obaj byliśmy chyba jedynymi zawodowymi entomologami w historii Sejmu.

SPRAWDŹ: Jan Szyszko nie żyje. OBRZYDLIWA fala hejtu

ZOBACZ: Jan Szyszko nie żyje. Kim był? RODZINA, żona, dzieci

Najnowsze