Radosław Fogiel szczerze o cenach prądu i szczepieniach. Wielu się wścieknie

2022-01-24 12:43
Radosław Fogiel
Autor: wikipedia.org druga umowa o pracę - 34 411 złotych, umowa cywilnoprawna - 827 złotych, oraz dochód z tytułu czynności związanych z pełnieniem obowiązków służbowych lub obywatelskich - 30 758 złotych.

Obecna sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem. Wysoka inflacja i pandemia koronawirusa wciąż daje się we znaki społeczeństwu. Na te dwa ważne tematy wypowiedział się rzecznik PiS-u, Radosław Fogiel. Wiele osób może nie być zadowolonych z jego słów.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości jasno powiedział, ze faktycznie w Polsce jest problem z wysokimi cenami, zwłaszcza jeśli chodzi o ceny prądu. - Nie da się ukryć. Problem z cenami, zwłaszcza energii, jest. Rząd ma ograniczone narzędzia i w ramach tych narzędzi przyjęliśmy tarcze antyinflacyjne – mówił w rozmowie z RMF FM. - Satysfakcjonowałoby wszystkich, jakby można było za pstryknięciem palca wrócić do cen gazu, które były – stwierdził i podkreślił, ze to jest niestety niemożliwe. Zapewnił także, że rząd robi wszystko, co może, by ułatwić Polakom ten trudny okres. - Możemy jako rządzący robić to, co w naszej mocy - obniżyć podatki, obniżyć taryfy dla przedsiębiorców. Wiadomo, że problem nie zniknie, ale przynajmniej rząd robi wszystko, co możliwe – powiedział Radosław Fogiel. Został także zapytany o to, czy jego zdaniem Andrzej Duda podpisze tak zwaną ustawę Hoca, która mówi, ze pracodawca będzie mógł zażądać od swojego pracownika informacji o szczepieniu przeciw Covid-19, wyniku testu na koronawirusa lub statusie ozdrowieńca. 

Sprawdź: PiS w tarapatach! Nowy sondaż nie daje im szans. Znacząca zmiana

W naszej galerii możesz sprawdzić, co Donald Tusk mówił o cenach za gaz.

- Prezydent zwraca tutaj uwagę na pewne sfery wrażliwe. Ja jednak wierzę, że jak ustawa trafi na jego biurko, to ją podpisze – stwierdził. Wydaje się, że słowa o cenach i szczepionkach mogą rozzłościć wiele osób, które borykają się z drożyzną lub nie chcą udzielać informacji o swoim stanie zdrowia innym. Na razie jednak trzeba poczekać, by sprawdzić, jak rząd rozwiąże t drażliwe kwestie.

Sonda
Czy będzie cię stać na zapowiadane podwyżki cen gazu?
Super Raport 21.01 (Goście: Gabriela Morawska-Stanecka - wicemarszałkini Senatu, PPS oraz dr Mirosław Oczkoś) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE