Stało się. Rydzyk prosi o modlitwę w swojej intencji. To nie wygląda dobrze

2021-04-28 15:11 Anna Chenevet
Tadeusz Rydzyk
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk w potężnych tarapatach! Jutro, w czwartek odbędzie się rozprawa, która dotyczy aktu oskarżenia, złożonego przez organizację Watchdog przeciwko władzom fundacji Lux Veritatis. Przypomnijmy, że prezesem tej fundacji jest o. Tadeusz Rydzyk. Najsłynniejszy polski zakonnik, wraz z o. Janem Królem wystąpią w charakterze oskarżonych. W przededniu rozprawy toruński redemptorysta poprosił wiernych o modlitwę. Jak więc widać, cała sprawa bardzo go poruszyła.

Tadeusz Rydzyk do tej pory prosił wiernych raczej o materialne wspieranie swych dzieł. W tej sytuacji jednak żadne przelewy nie pomogą, redemptorysta zwrócił się więc z apelem o modlitwę. – Proszę o modlitwę, ale ponadto trzeba się zebrać, więc proszę, zacznijcie działać. Piszcie Państwo do prezydenta, premiera i tzw. Prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały? - cytuje apel Rydzyka „Radio Maryja”. „Każdy z nas może podjąć interwencję, m.in. pisząc do władz RP oraz polityków. Chodzi o wyjaśnienie, na jakiej podstawie Stowarzyszanie wspierane m.in. przez zagraniczny kapitał domaga się totalnej informacji o działalności polskiej Fundacji” - czytamy w artykule na stronie toruńskiej rozgłośni.

Rydzyk oskarżony

Watchdog postanowiło wytoczyć proces fundacji Lux Veritatis ze względu na nieudzielenie przez organizację informacji publicznej, dotyczącej wydatków ze środków publicznych. Wniosek w tej sprawie był wystosowany przez Watchdog w 2016 roku. Pierwotnie proces miał ruszyć 9 kwietnia. Rozprawę jednak odroczono. Ma odbyć się ona jutro, w samo południe. Oskarżeni o. Tadeusz Rydzyk i o. Jan Król mają zostać przesłuchani w formie wideokonferencji. To oznacza, że najpewniej nie zjawią się w warszawskim sądzie.

NIE PRZEGAP: Miarka się przebrała! Kobieta od Rydzyka poszła do telewizji i wszystko wygarnęła. Cały Toruń o tym mówi!

Super Raport 28.04 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Krzysztof Bosak - Konfederacja), Sedno Sprawy: Paweł Soloch
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze