Najnowszy pomysł Rydzyka wbija w fotel. Odpowiedział na prośby wiernych

2021-04-11 10:07 Sara Osiecka
Tadeusz Rydzyk
Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków jak mało kto. Jedni doceniają jego działalność, inni raczej za nim nie przepadają. Jedno jest pewne – mało kto potrafi przejść obok jego poczynań obojętnie. Tak może być i tym razem, bowiem redemptorysta postanowił odpowiedzieć na prośby wiernych, umieszczając na stornie Radia Maryja nową funkcję.

Tadeusz Rydzyk zdecydował się na krok, który ma ułatwić osobom pragnącym wesprzeć Radio Maryja. Jak się okazuje, od teraz będzie można wpłacać datki online, za pomocą karty bankowej.

Nie przegap: "Księgowa Rydzyka" nie wytrzymała. Poszła do telewizji. Jej słowa zmienią wszystko?

- W związku z licznymi od dłuższego czasu prośbami docierającymi do nas od słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam (zarówno w kraju, jak i od Polonii) uprzejmie informujemy, że istnieje już możliwość przekazywania online darów serca na dzieła – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Wystarczy tylko znaleźć na portalu Radia Maryja ikonkę o nazwie „Pragnę wspomóc”. Następnie należy wybrać podmiot, który chcemy wesprzeć. Aplikacja podpowie kolejne kroki, jakie trzeba wykonać, aby zadeklarowany dar serca został przekazany na utrzymanie Telewizji Trwam czy Radia Maryja – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Przywołał także słowa świętego Maksymiliana Marii Kolbe o istotnej roli mediów katolickich i podziękował wszystkim, którzy zdecydują się dokonać wpłaty.

Zobacz: Wiemy, jak będzie wyglądać 20 zł z Lechem Kaczyńskim. Prezes NBP ujawnił wizualizacje

- Już św. Maksymilian Maria Kolbe mówił, że możemy wybudować wiele kościołów, ale staną się one puste, jeśli nie będziemy mieć mediów katolickich. Słowa wypowiedziane przed II wojną światową, gdy nie było powszechnego radia, telewizji i internetu, teraz nabierają jeszcze większej mocy. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Państwu za duchowe i materialne wspieranie naszych dzieł wbrew szerzonej propagandzie, że pomaga nam rząd i jest to już „imperium”. Utrzymują się one tylko dzięki pomocy widzów Telewizji Trwam i słuchaczy Radia Maryja.

Informacja z pewnością zelektryzuje jego sympatyków, jak i przeciwników.

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze