4 godziny dziennie przed telewizorem – Polacy to telewizyjni maniacy!

2010-04-21 0:36

Choć narzekamy, że w „telewizji nic nie ma”, to zamiast wyłączyć odbiorniki przesiadujemy przed nim godzinami. Jeśli wierzyć statystyce przeciętny Polak spędza przed telewizorem 4 godziny dziennie. Gapiąc się w ekran pochłaniamy głównie seriale i filmy.

Czy cztery godziny to dużo? Odpowiedź jest prosta – to wynik wręcz rekordowy w skali europejskiej. Żaden inny naród na starym kontynencie nie spędza tyle czasu gapiąc się bezproduktywnie w ekran. Co więcej, oglądamy telewizję blisko godzinę dłużej niż wynosi światowa średnia. Ta wynosiła w ubiegłym roku wg Eurodata TV Worldwide - 3,12 godz.

Przeczytaj koniecznie: Francja: Chcieli zabić człowieka prądem, żeby wygrać show w telewizji

Wypada dodać, że więcej czasu z pilotem w ręku spędzają jedynie Amerykanie. Oni mogą się „pochwalić” wynikiem 4 godziny 24 minuty i jest to absolutny rekord.

Mniej od nas spędzają czasu przed telewizorem Skandynawowie (Finowie - 2,50 godz., Norwegowie - 2,54 godz.) i Niemcy - 3,32 godz. Najmniej intensywnie telewizję oglądają mieszkańcy rejonu Azji i Pacyfiku - 2,41 godz. na dobę.

Patrz też: Wiosna w telewizji zakwita serialem

Jakie audycje najbardziej nas fascynują? Okazuje się, że telewizyjny gust wszyscy mają bardzo podobny. W Polsce – tak jak i na całym świecie – najlepiej oglądają się filmy i... (to nie będzie niespodzianka) seriale. W dalszej kolejności znalazły się teleturnieje, wszelkiego rodzaju reality show i wiadomości – ale te lokalne. Ogólnokrajowe dzienniki telewizyjne systematycznie ogląda tylko 1 na 3 telemaniaków!