Wiosna w telewizji zakwita serialem

2010-02-27 17:30

Stacje telewizyjne najpotężniejszą bronią swoich wiosennych ramówek uczyniły seriale. Od nowości aż miesza się w głowie! TVP S.A. w pierwszej kolejności zaprasza na "Licencję na wychowanie" i "Apetyt na życie".

Licencja na wychowanie

Licencja... z przymrużeniem oka pokazuje dwa małżeństwa, które mają odmienne poglądy na wychowanie dzieci. Leszczyńscy są nowocześni; mają żal do swoich rodziców za warunki, w jakich musieli dorastać, i nie chcą powtórzyć ich dawnych błędów. Odżegnują się więc od twardego sposobu wychowywania dzieci.

Barańscy są raczej zadowoleni ze swojego statusu społecznego i wdzięczni za to swoim rodzicom. Stosują więc stare, wypróbowane metody wychowawcze w stosunku do własnych pociech. Jak widać serial ma nie tylko bawić widza, ale także skłonić do refleksji nad wychowaniem dzieci. W rolach głównych zobaczymy m. in.: Jolantę Fraszyńską, Cezarego Kosińskiego, Joannę Pierzak-Orleańską, Dariusza Wiktorowicza. Reżyseria: Jakub Miszczak.

Przeczytaj koniecznie: Urbańska i Żmuda za drogie! Widawska bierze "Apetyt na życie" i marne 200 tysięcy!

Śr.-czw., TVP 2, 18.45

Apetyt na życie

Kolejną nowością serialową jest "Apetyt na życie". Opowieść o dobrze sytuowanych trzydziestokilkulatkach mieszkających w Warszawie.

Bohaterowie poznali się przed laty podczas studenckich wakacyjnych wyjazdów za granicę na saksy, czyli zarobek. Kupili wówczas na spółkę, żeby tanio podróżować, stary bus i pomalowali w zwariowane kolory. Dziś jest on atrakcją i elementem wystroju ich wspólnej księgarni "Dobre Miejsce".

Serial pokazuje - najkrócej mówiąc - że w jedności siła. Grają m.in.: Daria Widawska, Maja Hirsch, Bartosz Świderski, Krzysztof Stelmaszczyk, Krzysztof Wieczorek, Leszek Lichota, Katarzyna Gniewkowska, Agnieszka Wosińska, Marek Bukowski. Reżyseria: Michał Rogalski.

Pon., wt., TVP 2, 18.45