Awaria BOEINGA 737 lecącego z KATOWIC do EGIPTU. Samolot krąży nad lotniskiem PYRZOWICE i zrzuca paliwo

2011-11-08 13:45

Chwile grozy na pokładzie Boeinga 737, który wyleciał z lotniska Pyrzowice pod Katowicami do kurortu Sharm el-Sheikh w Egipcie. Tuż przed startem maszyna miała awarię silników. Usterka została usnięta, ale kiedy samolot wzbił się w powietrze pilot zauważył, że wskaźniki pokazują awarię systemu uszczelniającego, co może doprowadzić do rezhermetyzowania kabiny. Załoga zdecydowała o powrocie do Katowic. Boeing 737 lini Enter Air krąży nad lotniskiem i zrzuca paliwo, by wylądować.

Tydzień po awaryjnym lądowaniu Boeinga 767 na warszawskim Okęciu załoga kolejnego samolotu ma kłopoty. Jak podaje radio RMF FM maszyna, która leciała z Pyrzowic do Egiptu musiała zawrócić nad Nowym Sączem z powodu problemów ze wskaźnikami.

Boeing 767 tuż przed porannym startem miał usterkę silnika. Pilot zawrócił podczas kołowania, pasażerowie wrócili do hali lotniskak, a maszyną zajęli się mechanicy. Kiedy jednak boeing wystartował ponownie okazało się, że awaria może być poważniejsza.

Kapitan czarterowej maszyny linii Enter Air zauważył, że wskaźniki sygnalizują możliwą awarię systemu uszczelniającego, co mogłoby np. doprowadzić do rezhermetyzowania kabiny. Zapadła decyzja, by wrócić do Pyrzowic. Boeing 767 krąży na lotniskiem i zrzuca paliwo, by pilot mógł bezpiecznie wylądować. RMF FM informuje, że po zejściu na niższą wysokość wskaźniki nie wskazują już awarii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE