W Banku Pekao złożysz wniosek o 500+ i nauczysz dziecko oszczędzania

2022-01-28 14:05
Bank Pekao stawia na dzieci
Autor: Shutterstock

Od 1 lutego 2022 roku – rozpocznie się przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczeń z programu Rodzina 500+. Klienci Banku Pekao S.A. mogą wygodnie składać wnioski o 500+ w aplikacji PeoPay i w bankowości internetowej Pekao24. Jednocześnie bank zachęca najmłodszych do nauki bankowania i oszczędzania, przyznając im nagrody. Jeśli założymy dziecku konto, bank wpłaci na nie nawet 100 zł. Dodatkowo konto oszczędnościowe naszej pociechy Mój Skarb będzie oprocentowane 2,5 proc. w skali roku.

Od 1 lutego 2022 roku – rozpocznie się przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczeń z programu Rodzina 500+ na nowy okres od 1 czerwca 2022 roku do 31 maja 2023 roku. Świadczenie przysługuje na dziecko do 18. roku życia. Klienci Banku Pekao w łatwy i wygodny sposób mogą wnioskować o środki w serwisie internetowym Pekao24 i w aplikacji PeoPay.

Przy tej okazji warto pomyśleć o tym, by chociaż część środków z 500+ trafiało na konto dziecka. Możemy w ten sposób wypłacać naszej pociesze kieszonkowe lub wspierać cel, na który ona oszczędza. Takie podejście uczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności, a przede wszystkim pomaga w uczeniu się oszczędzania.

Składanie wniosków o 500+ to dobra okazja, aby pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka. Tym bardziej, że Bank Pekao właśnie 1 lutego uruchamia nową odsłonę popularnej promocji – „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”. Oferta jest przeznaczona dla wszystkich dzieci, a więc od dnia narodzin do 18. roku życia. W jej ramach dziecko może otrzymać nawet 100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego i konta oszczędnościowego Mój Skarb. By otrzymać nagrodę trzeba także wykonać prostą aktywność np. zasilić dziecku konto, a nastolatek musi wykonać minimum trzy transakcje aplikacją lub kartą do konta. Bank proponuje też wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb, które wynosi aż 2,5 proc. w skali roku od otwarcia przez 6 miesięcy do kwoty 3000 zł.

W Pekao konto dla dziecka można założyć bez konieczności wizyty w oddziale. Wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. W zakładce Panel rodzica wybrać wiek dziecka i produkty.

Bank Pekao ma szeroką ofertę dla dzieci. Konto oszczędnościowe Mój Skarb można założyć maluchowi już w dniu jego narodzin. Starsze  dzieci w wieku od 6 do 12 lat mogą uczyć się finansów razem z Pakietem PeoPay KIDS, w skład którego wchodzi konto osobiste – Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe – Mój Skarb, aplikacja i własna, imienna karta płatnicza do konta. Natomiast nastolatki mogą korzystać z Konta Przekorzystnego z kartą wielowalutową oraz z aplikacji PeoPay bardziej samodzielnie.

Dla młodych prowadzenie Konta Przekorzystnego, obsługa karty do konta i wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie są bezpłatne aż do 26. roku życia.