Nieletni inżynierowie z Lęborka u Prezydenta

i

Autor: Jakub Szymczuk/KPRP Nieletni inżynierowie z Lęborka u Prezydenta

Bohaterowie unikalnego filmu dokumentalnego "Nieletni inżynierowie" gościli u prezydenta

2018-10-23 20:54

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Pałacu bohaterów filmu dokumentalnego „Nieletni inżynierowie”. Dlaczego głowa państwa zaprosiła grupę nastolatków z Lęborka do Pałacu Prezydenckiego?!

Grupa 14-letnich uczniów ze SP nr 1 z Lęborka wraz z nauczycielem Ignacym Rejmakiem pod nadzorem inżynierów ze Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej pracowała nad swoimi modelami satelitarnego żagla deorbitacyjnego.

Każdy naukowy projekt zawiera część, którą mogą wykonać laicy. „Nieletni inżynierowie”- to obserwacyjny film dokumentalny pokazujący co się stanie, kiedy zwyczajni 12-14-latkowie z małego, polskiego miasta trafią na charyzmatycznego nauczyciela i zostaną zainspirowani przez inżynierów pracujących nad polskim satelitą PW-Sat2.

Nieletni inżynierowie , plakat filmu

i

Autor: Mediolia Nieletni inżynierowie , plakat filmu

To pełen humoru i refleksji zapis ponad dwóch lat życia nastolatków w wieku, w którym zachodzi w nich największa przemiana. Film mogący być dla widza sentymentalną podróżą w czasy, kiedy sami byli w tym wieku. Opowieść o odkrywaniu pasji i o tym jak spotkanie odpowiedniej osoby może odmienić życie.

Reżyserkami „Nieletnich inżynierów” są Aleksandra Skowron i Hanna Polak (nominowana do Oscara w 2005 roku). Autorem muzyki jest laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek. Producent: Mediolia. Koproducentami są TVP, PISF, FINA i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Premiera w 2019 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają