BURZE I POWÓDŹ MAJ 2014. Będzie coraz gorzej!

2014-05-14 13:44 micpen

Według serwisów meteorologicznych pogoda w Polsce w najbliższych dniach znacznie się pogorszy. W związku z rozpoczynającymi się dzisiaj ulewnymi deszczami w wielu miejscach w Polsce wystąpić może duże zagrożenie powodziowe. Najbardziej narażone są rejony na południu wschodzie i centrum Polski.

Na południu kraju od wczoraj występują obfite opady o charakterze ciągłym. Mogą one spowodować wzbieranie rzek oraz podtopienia. Najgorszą konsekwencją ulew na południu Polski będzie powstanie fali powodziowej.

Najbardziej niepokojące informacje mówią o tym, że intensywność opadów ma się zwiększać. Szczególne nasilenie wystąpi w woj. śląskim, małopolskim, podkarpackim świętokrzyskim i lubuskim. W ciągu dnia mogą się również pojawić opady gradu. W nocy z 14 na 15 opady nasilą się i skoncentrują nad województwami śląskim i małopolskim.

Zobacz też: Polska szykuje się na POWÓDŹ! Nadciąga Yvette!

Bardzo intensywne ciągłe opady deszczu będą trwać aż do soboty 17 maja. Wstępnie szacuje się, że powstała w ich wyniku fala powodziowa na Wiśle dotrze do Krakowa około 18 maja, 19 maja do Sandomierza, 20 maja do Kazimierza Dolnego a 21 maja do Warszawy.

Wiadomości Se.pl na Facebooku

Najnowsze