Chcą zlikwidować trzynastki dla urzędników

2013-08-23 4:25

Po naszym artykule o tym, że na trzynastki dla urzędników poszło w ubiegłym roku pięć miliardów złotych, Ruch Palikota postanowił zmienić przepisy i chce w ten sposób szukać oszczędności w budżecie państwa. Według posła Łukasza Gibały (35 l.), autora projektu ustawy - trzynastki to niesprawiedliwy przywilej, który należy zlikwidować.

- Rząd zamiast gnębić przedsiębiorców i ograniczać świadczenia socjalne, powinien poprzeć nasz projekt - mówi nam Gibała. Przypomnijmy, chodzi o astronomiczną kwotę wydaną w 2012 r. na trzynastą pensję dla pracowników sfery budżetowej.

>>> 5 miliardów na trzynastki


Z naszych podatków poszło na ten cel 4,971 mld zł. Trzynastą pensję dostali m.in. pracownicy urzędów miast, gmin oraz wojewódzkich i marszałkowskich. Trzynastki otrzymali również przedstawiciele służb mundurowych, np. policjanci i celnicy.

Na nasz artykuł zareagował poseł Gibała. Przygotowuje on ustawę likwidującą trzynastki. Według posła wprowadzenie projektowanych zmian miałoby istotne znaczenie w realizacji konstytucyjnej zasady równości wobec prawa.

- Zlikwidowany zostałby nadzwyczaj kosztowny dla budżetu państwa i zarazem niczym nieuzasadniony przywilej pracowników sfery budżetowej - twierdzi Gibała. Ciekawe, co na to rząd Donalda Tuska (56 l.)...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE