Czy to mąż zabił Danutę?

i

Autor: Materiały prasowe

Opowiem ci o zbrodni

Czy to mąż zabił Danutę?

2022-09-28 0:05

Igor Brejdygant, autor powieści kryminalnych, reżyser i scenarzysta, próbuje rozwiązać sprawę morderstwa Danuty, dyrektorki podradomskiej szkoły. Pani Danuta zaginęła w Radomiu w 2016 roku. Po kilku miesiącach z pobliskiej rzeki wyłowiono jej ciało. Kto zabił kobietę? Dlaczego musiała zginąć? U boku Brejdyganta w odcinku wystąpią Aleksandra Popławska i Marek Kalita, którzy odegrają kluczowe dla sprawy momenty. Drugi odcinek piątego sezonu „Opowiem ci o zbrodni”, flagowej produkcji Crime+Investigation Polsat, zobaczymy już w środę, 28 września o 22.00.

11 grudnia 2016 roku zaginęła Danuta Wielocha (+53 l.), ładna szatynka, dyrektorka jednej z podradomskich szkół. Z mężem, Piotrem W., była razem od 30 lat, jednak nie mieli ostatnio najlepszych relacji. Mąż wyprowadził się z domu, a pani Danuta wniosła o rozwód. Kilka dni później zaginęła. W poszukiwanie kobiety zaangażowała się cała lokalna społeczność, telewizja i prasa, a zrozpaczone dzieci pani Danuty – córka i dwóch synów - zatrudniły nawet znanego detektywa, Krzysztofa Rutkowskiego, aby pomógł w odnalezieniu matki. Nic to nie dało.

Dopiero po kilku miesiącach od zaginięcia, 1 lutego 2017 roku, wędkarze zauważyli ciało unoszące się na powierzchni rzeki Pilicy, 50 km od Radomia. Jak udało się ustalić, były to zwłoki pani Danuty. Śledczy stwierdzili, że zginęła od uderzenia tępym narzędziem w głowę, jej ciało zaś nieudolnie obciążono betonem.

Okoliczności śmierci kobiety były bardzo zagadkowe. Główne podejrzenie padło na męża zamordowanej. Został zatrzymany, ale nie przyznał się do winy. Ponieważ materiały dowodowe oraz zeznania świadków wskazywały, że to on zabił żonę, wyrokiem sądu został skazany na 25 lat więzienia. Jednak mężczyzna do dziś nie przyznaje się do popełnionej zbrodni. Czy to on rzeczywiście zabił żonę?

Igor Brejdygant, autor bestsellerowych powieści kryminalnych (m.in. „Szadź”, „Paradoks”, „Rysa”, które doczekały się ekranizacji), przygląda się tej wstrząsającej sprawie i próbuje poznać motywy, które stały za popełnieniem zbrodni.

Czy to mąż zabił Danutę?

i

Autor: Materiały prasowe

- Na pierwszy rzut oka normalna rodzina. Małżeństwo borykające się z problemami, ale czy takich mało? Mąż wyprowadza się do podpiwniczenia. Z pozoru nie interesuje go los żony. Sam żyje, pracuje. Nie wie nawet, co się z nią dzieje. Z pozoru. Ale tak naprawdę hoduje w sobie zgorzknienie, złość, niechęć, może zazdrość - słowem zło. A zło raz zrodzone rozrasta się aż do momentu, kiedy rozsadza istnienie - mówi Igor Brejdygant.

Rozmawia z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę oraz uczestniczy w rekonstrukcji wydarzeń. Pomagają je odtworzyć w znani aktorzy - Aleksandra Popławska oraz Marek Kalita. Emisja odcinka już 28 września o 22.00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.

Nasi Partnerzy polecają