Dzień Ojca 2013 na świecie - Kiedy różne kraje świętują Dzień Taty

2013-06-23 11:11

W Polsce Dzień Ojca świętujemy 23 czerwca. W wielu krajach na świecie również obchodzi się Dzień Taty. Świętuje się go jednak w różnych terminach.

Już w sobotę 23 czerwca obchodzić będziemy Dzień Ojca. Zwyczajowo składamy wtedy naszym ojcom życzenia, czasem kupujemy drobne upominki. To święto znane jest prawie na całym świecie, a pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

>>> Dzień Ojca 23.06.2013 - pochodzenie święta, zwyczaje, obchody

Najpopularniejszym dniem, w którym obchodzi się Dzień Ojca na świecie, jest trzeci czwartek czerwca. W tym dniu świętuje się do w: Argentynie, Bułgarii, Kanadzie, Chile, Chinach, Czechach, na Węgrzech, Japonii, Meksyku, Holandii, Peru, na Filipinach, w Szwajcarii, w Turcji, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych.

W Włoszech i Hiszpanii Dzień Ojca obchodzony jest 18 marca, w dzień Św. Józefa. Na Litwie - w pierwszą niedzielę czerwca, zaś w Austrii w drugą. W Niemczech ojców honoruje się w dniu uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (40 dzień po Wielkanocy). W tym kraju Dzień Ojca przekształcił się w Dzień Mężczyzny.