Europoseł Jacek KURSKI PĘDZIŁ z asystentką 130 km/h

2012-01-30 8:18

Takiemu trzeba zabrać prawo jazdy! Europoseł Jacek Kurski (47 l.) w ciągu 40 minut jazdy samochodem popełnił aż osiem wykroczeń drogowych. Na szczęście złapała go policja. Stróże prawa na miejscu udowodnili eurodeputowanemu dwa wykroczenia, za co został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych i 10 punktami karnymi. To nie koniec, bo fotoreporter "Super Expressu" uwiecznił też inne pirackie wyczyny polityka Solidarnej Polski. Aż dziw, że Kurski nie stracił jeszcze prawa jazdy!

W sobotni wieczór Jacek Kurski pojechał do Elbląga na spotkanie z sympatykami Solidarnej Polski. Zgromadzona w Młodzieżowym Domu Kultury publiczność nie miała pojęcia, że ma do czynienia z piratem drogowym, który za kierownicą niemal co chwilę stwarza zagrożenie.

Po spotkaniu Kurski wsiadł do swojego bmw X5 i ruszył do Gdańska. Tuż po wyjeździe z parkingu złamał przepisy ruchu drogowego i skręcił w lewo pomimo zakazu. Grozi za to 5 punktów karnych i od 200 do 500 złotych mandatu.

Następnie przez dwa skrzyżowania przejechał na czerwonym świetle. Za każdy taki nieodpowiedzialny manewr Kurskiemu należy się po 6 pkt i od 300 do 500 zł kary. Chwilę później polityk przejechał przez podwójną ciągłą, co kosztuje 200 zł i 5 pkt. Z kolei przy wyjeździe ze stacji benzynowej Kurski jechał pod prąd. W tym wypadku kara wynosi od 20 do 500 zł mandatu i 5 pkt.

To daje w sumie 27 punktów karnych i minimum 1000 złotych grzywny.
Za to Kurski powinien od razu stracić prawo jazdy, ale to nie koniec pirackich popisów europosła. Tuż po wyjeździe z Elbląga na krajowej 7 Kurski wcisnął gaz do dechy i jechał ponad 130 km na godzinę. Wtedy zatrzymali go funkcjonariusze z Nowego Dworu Gdańskiego.

- Został ukarany za dwa wykroczenia. Nie dostosował się do znaku P4, czyli przekroczył linię podwójną ciągłą oraz złamał zakaz wyprzedzania. Policjanci wręczyli mu mandat w wysokości 300 zł. Otrzymał także 10 punktów karnych - tłumaczy asp. Sebastian Białachowski z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim.

- Jeśli okaże się, że Kurski przekroczył już liczbę 24 punktów, to Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku nakaże mu zwrot prawa jazdy i wyśle go na badania psychologiczne - dodaje policjant. Chcieliśmy zapytać europosła, czy nie jest mu wstyd z powodu łamania przepisów. Niestety, był dla nas wczoraj nieuchwytny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają