FILMY o OSZUSTWACH prawie DOSKONAŁYCH (22-28.05)

2020-05-23 11:11 Ewa Wąsikowska-Tomczyńska

Podobno nie ma zbrodni i oszustwa doskonałego. Intrygi pokazane w tych filmach również mają swoje słabe punkty. Spróbuj je odnaleźć.

Vabank

Warszawa, lata 30. XX wieku. Po sześciu latach spędzonych w więzieniu, doświadczony kasiarz Henryk Kwinto (Jan Machulski) wychodzi na wolność.

W hotelu odwiedza go dawny wspólnik Kramer (Leonard Pietraszak), który niegdyś namówił Henryka, aby wspólnie napadli na bank, a następnie zawiadomił o wszystkim policję. To pozwoliło mu ukryć własne malwersacje. Teraz - w ramach rekompensaty - oferuje wspólnikowi pokaźną sumę pieniędzy. Kwinto odwiedza żonę swego przyjaciela Tadeusza Rychlińskiego, Martę (Ewa Szykulska). Dowiaduje się od niej, że on nie żyje i wbrew raportom policji nie popełnił wcale samobójstwa. Trop prowadzi do Kramera. Rozwścieczony Kwinto obmyśla wyrafinowaną zemstę. Kontaktuje się z gangsterami Moksem i Nutą, pozyskuje do współpracy także Duńczyka (Witold Pyrkosz) - specjalistę od bankowych systemów alarmowych. Kramer usiłuje wyeliminować przeciwnika z gry, jednak plan Kwinty jest niezwykle przebiegły...

Emisja w TV:
Vabank
Piątek 12.00 Polsat Play
Niedziela 10.00 Polsat Play
Środa 20.00 Polsat

Skok stulecia

Nick Flanagan (Gerard Butler) kieruje grupą agentów, która cieszy się złą sławą wśród przestępców. Jego ludzie zlikwidowali najbardziej niebezpieczne gangi.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że Flanagan sięga po brutalne metody i nigdy nie rezygnuje. Ray Merriman (Pablo Schreiber) niedawno opuścił więzienie. Teraz planuje napad, dzięki któremu nie zabraknie mu pieniędzy do końca życia. Jak dotąd nikt nie podjął się realizacji tak śmiałego planu. Niestety, jeden z jego ludzi wyjawia policji, co zamierza Merriman. Wówczas Flanagan postanawia powstrzymać złodzieja. Okazuje się jednak, że nie jest to takie łatwe, jak się początkowo wydawało.

Emisja w TV:
Skok stulecia
Niedziela 20.00 TVN

Ocean's Eleven: Ryzykowna gra

Danny Ocean (George Clooney) nie jest zwykłym włamywaczem. To prawdziwy artysta wśród przestępców, dżentelmen, który zawsze unika przemocy i okrada tylko tych, którzy sami nie są uczciwi.

Po czterech latach więzienia wychodzi na wolność za dobre sprawowanie. W planach na najbliższą przyszłość ma największy w swojej karierze skok. Podczas odbywania kary spędził wystarczająco dużo czasu, aby opracować szczegółowy plan napadu. Jego celem jest pilnie strzeżony skarbiec, w którym są zgromadzone pieniądze z trzech największych kasyn w Las Vegas. Danny zamierza dokonać napadu podczas meczu bokserskiego, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. Wkrótce zaczyna kompletować swój zespół. Z najdalszych zakątków kraju sprowadza dziesięciu najwyższej klasy specjalistów. Są wśród nich między innymi: wytrawny krupier, świetny kieszonkowiec, pirotechnik, spec od systemów zabezpieczeń, emerytowany handlarz bronią, elektronicy, a nawet chiński akrobata, którego umiejętności przydadzą się tuż po wejściu do komory sejfu. Jeżeli plan Danny'ego się powiedzie, tej nocy Terry Benedict (Andy Garcia), bezwzględny i chciwy właściciel kasyn, straci wszystko - pieniądze, prestiż i kobietę. Ocean zamierza bowiem oprócz 150 milionów dolarów zabrać mu także swoją byłą żonę, Tess (Julia Roberts).

Emisja w TV:
Ocean's Eleven: Ryzykowna gra
Piątek 22.00 TVN

Przynęta

Podczas napadu na skarbiec federalny w Nowym Jorku pomiędzy dwoma włamywaczami dochodzi do kłótni. Jeden z nich - Jaster (Robert Pastorelli) - ucieka ze złotem wartym ponad 40 milionów dolarów. Drugi, geniusz komputerowy Bristol (Doug Hutchison), zabija dwóch policjantów pilnujących sejfu i rusza w pościg za kolegą.

Choć Jasterowi w ostatniej chwili udaje się ukryć złoto w bezpiecznym miejscu, szybko zostaje schwytany przez stróżów prawa. Trafia do więzienia, gdzie poznaje młodego złodzieja Alvina Sandersa (Jamie Foxx). Tuż przed śmiercią, spowodowaną nagłym atakiem serca, przekazuje mu pewną wiadomość. Tymczasem policja próbuje odnaleźć Bristola. Prowadzący śledztwo w tej sprawie Edgar Clenteen (David Morse) decyduje się zastawić na niego pułapkę. Aby osiągnąć swój cel, chce wykorzystać Alvina jako przynętę. Organizuje wcześniejsze zwolnienie mężczyzny z więzienia. Nieświadomemu niczego Alvinowi wszczepiony zostaje mikroprocesor, dzięki któremu policja może śledzić każdy jego krok. Tymczasem młody złodziej postanawia rozpocząć uczciwe życie z ukochaną Lisą (Kimberly Elise) u boku.

Emisja w TV:
Przynęta
Środa 23.00 TVN

Najnowsze