Fryzjerka z Wielunia zakaziła 60 klientów!

2020-05-29 0:48 Magda Mazurek, PAP
fryzjer
Autor: Getty Images

Fryzjerka z Wielunia była zakażona SARS-Cov-2 i pracowała normalnie. A to oznacza, że mogła zakazić swoich klientów. Nawet 60 osób może teraz mieć koronawirusa.

Wcześniej informowaliśmy Was o podobnej sytuacji w USA< gdzie dwóch fryzjerów chorych na COVID-19 pracowało normalnie. Teraz podobna sytuacja miała miejsce w Wieluniu. Czytaj też: Fryzjerzy z koronawirusem pracowali normalnie. Zarazili ponad 100 klientów

Nawet 60 klientów mogło zarazić się koronawirusem podczas kontaktu z jedną z fryzjerek. Zakażenie u kobiety wykryto podczas testów prowadzonych wśród rodzin związanych z fabryką mebli w Kępnie, gdzie wystąpiło ognisko zakażeń koronawirusem.

Jak podało Radio Łódź, wieluński sanepid wszczął w środę dochodzenie epidemiologiczne wobec klientów salonu fryzjerskiego.

Według dyrektorki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu Barbary Sułkowskiej, służby sanitarne posiadają listę wszystkich 60 klientów salonu. Po ustaleniu, jak długo trwał kontakt z zakażoną fryzjerką, inspektorzy będą kierować poszczególne osoby na kwarantannę lub pod nadzór epidemiologiczny.

Polecamy: Do fryzjera bez telefonu. Wytyczne ministerstwa dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych