Jak wykorzystać sprawę z Warszawy do promocji... Sosnowca i nie tylko

i

Autor: UM Sosnowiec

Jak wykorzystać sprawę z Warszawy do promocji... Sosnowca i nie tylko

2019-02-13 11:44

Trzeba przyznać, że w Sosnowcu mają prezydenta z marketingowym wyczuciem. Wystarczyło, że na swoim profilu facebookowym ogłosił: „Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu” i wstawił tam powyższą grafikę. Zainteresowanie przerosło oczekiwania kreatorów tej reklamy.

Chodzi o 4-hektarową działkę, zlokalizowaną praktycznie w centrum Sosnowca. Nie należy ona do gminy... – To własność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Postanowiliśmy pomóc niekomercyjnej instytucji. Dwa lata temu na tej działce istniał jeszcze tzw. szkieletor, niewykończony budynek Wydziału Farmacji. Został wyburzony i teraz działka jest do kupna. Ewentualny nabywca nie będzie miał problemu z planem zagospodarowania przestrzennego. Można na tej działce stawiać zabudowę mieszkalno-biurową o wysokości do 55 m – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Oczywiście, to nie prezydent Arkadiusz Chęciński jest autorem koncepcji tej, ale on zaakceptował pomysł. Dzięki temu i miasto, i Śląski Uniwersytet Medyczny mają darmową reklamę w największych mediach. Rzecznik magistratu podkreśla, że twórcy reklamy nie mieli intencji politycznych. Sosnowiecki prezydent wygrał wybory z listy Koalicji Obywatelskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE