Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak wyrzucone z PiS!

2010-11-05 16:30

Joanna Kluzik-Rostkowska nie jest już członkiem PiS, podobnie jak jej koleżanka Elżbieta Jakubiak. Komitet polityczny PiS zdecydował o wyrzuceniu posłanek, bo "szkodzą partii". Kluzik-Rostkowska naraziła się PiS wypowiedziami, że kampania wyborcza Jarosława Kaczyńskiego była sukcesem. Posłanka zarzucała też Zbigniewowi Ziobrze zbyt ostry kurs politycznej dyskusji.

- Statut został złamany i zostały wyciągnięte konsekwencje - mówił w Sejmie szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak. Według niego partia próbowała porozumieć się z posłankami, jednak mediacja nie odniosła skutku.

- Kilku ważnych polityków Komitetu Politycznego rozmawiało telefonicznie z posłanką, jednak nie doszło do porozumienia" - tłumaczy Błaszczak. Dodał też, że decyzja zapadła jednogłośnie.

Joanna Kluzik-Rostkowska nie była ostatnio wzorem lojalnej koleżanki z partii. Krytycznie mówiła o partyjnej retoryce, która jej zdaniem była zbyt ostra. Posłanka apelowała do prezesa PiS i kolegów z partii, by wyciszyli się i prowadzili tak spokojną dyskusję jak w kampanii wyborczej. 

Odważne wypowiedzi przypłaciła wyrzuceniem z partii. Jak informuje tvn24 posłanka została usunięta z PiS.

Przeczytaj koniecznie: Kamikadze: O tym rozmawiała Joanna Kluzik-Rostkowska z Leszkiem Millerem ZDJĘCIA!

Zbigniew Ziobro, wiceprezes PiS apelował do Kluzik-Rostkowskiej, by "nie podążała drogą Kazia (Marcinkiewicza) Niektórzy odlatują po prostu". Była to odpowiedź byłego ministra sprawiedliwości na deklarację posłanki, że gdy będzie się ubiegał o fotel prezesa PiS w 2012 roku ona będzie jego kontrkandydatką.

Szef klubu
parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak nie raz mówił, że parlamentarzystka szkodzi partii.

Patrz też: Błaszczak kontra Kluzik-Rostkowska: Była szefowa sztabu Kaczyńskiego szkodzi PiS!

Kluzik-Rostkowska nie obawiała się konsekwencji ostrej wymiany zdań z Ziobrą. Jak widać jej spokój nie był uzasadniony. W czwartek w programie "Kropka nad i" w tvn24 mówiła, że z własnej woli nie odejdzie z partii. Wierzy bowiem, że jej praca zostanie doceniona.

Jeszcze w piątek na konferencji prasowej prezes Kaczyński zapewniał, że nikogo siłą w partii nie będzie trzymał. Wyrzuconego członka PiS lub takiego który sam zrezygnował można łatwo zastąpić innym.

Zobacz: Elżbieta Jakubiak zawieszona w prawach członka PiS. Nic o tym nie wiedziała! SONDA

 

 

 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE