Kaczyński ZOSTAWIA chorą matkę i jedzie na uroczystości w hołdzie bratu na Wawel

2011-04-18 15:27

Prezes PiS od tygodnia jest na zwolnieniu lekarskim, bo opiekuje się ciężko chorą matką Jadwigą. W przypadającą dzisiaj rocznicę pogrzebu prezydenckiej pary Jarosław Kaczyński opuści jednak rodzicielkę i uda się na Wawel gdzie po południu odbędą się uroczystości w hołdzie tragicznie zmarłej prezydenckiej pary.

Wyjazd lidera największej partii opozycyjnej do Krakowa stał pod wielkim znakiem zapytania kiedy kilka dni temu Jadwiga Kaczyńska ponownie trafiła do szpitala. Kaczyński zrezygnował z udziału w życiu politycznym. Wziął zwolnienie lekarskie na opiekę nad matką i czuwał przy chorej.

Poniedziałek to jednak dzień szczególny. 18 kwietnia przypada pierwsza rocznica pochówku pierwszej pary na Wawelu i z tej okazji w stolicy Małopolski odbędą się uroczystości w hołdzie prezydenckiej parze. Prezes PiS zostawi więc matkę i uda się na Wawel.
- Kłopoty zdrowotne pani Jadwigi Kaczyńskiej są realne. Ale uroczystości odbędą się po południu – tłumaczył tę decyzję Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS.

Patrz też: Rocznica pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu: Marsz zwolenników PiS i manifestacja przeciwników pochówku

Jarosław Kaczyński weźmie udział w mszy świętej w Bazylice Mariackiej, a potem w marszu swoich zwolenników i środowisk „Gazety Polskiej” pod Wawelem. Ten pochód to nie jedyna manifestacja planowa na poniedziałkowy wieczór.

Kontrdemonstrację szykuje też stowarzyszenie Obywatelski Wawel, które protestowało przeciwko pochówkowi Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE