Katastrofa kolejowa, 3.03.2012. DZIECI, które STRACIŁY RODZICÓW dostaną po 10 TYS. zł ZAPOMOGI

2012-03-05 23:00 Ag

Dzieci ofiar katastrofy w Szczekocinach, które w tragedii z 3 marca straciły matki i ojców nie będą pozostawione na pastwę losu bez choćby podstawowego wsparcia fiansowego. Marszałek województwa śląskiego, Adam Matusiewicz zapowiedział, że osiercone dzieci dostaną zapomogę. Każde dziecko otrzyma po 10 tys. złotych.

Każde z dzieci, które w katastrofie kolejowej w Szczekocinach straciło rodzica ma otrzymać 10 tys. zł. Obecnie Zarząd Województwa Śląskiego oczekuje na dane dotyczące miejsca zamieszkania ofiar wypadku oraz ich sytuacji rodzinnej. Już teraz zarezerwowano na ten cel środki z rezerwy budżetowej.  

Do uruchomienia pieniędzy z budżetu Województwa Śląskiego wymagana jest decyzja radnych wojewódzkich. Projekt uchwały trafi pod najbliższe obrady rady 12 marca. Wsparcie finansowe dla dzieci będą przekazywać gminy, w których mieszkają rodziny poszkodowane w wypadku. Z nimi Zarząd Województwa Śląskiego zawrze odpowiednie porozumienia o realizacji przyznanej dotacji.  

"Czujemy się w obowiązku w ten sposób pomóc wszystkim osieroconym w katastrofie dzieciom. Zdajemy sobie sprawę, że pieniądze nigdy nie zrekompensują tak ogromnej straty.  Wierzymy jednak, że możemy dać wyraz naszej jedności. W województwie śląskim, tak ciężko doświadczanym przez nieszczęścia i katastrofy, wiemy, jakie znaczenie dla potrzebujących pomocy ma okazana solidarność społeczna " - czytamy w komunikacie marszałka Adam Matusiewicza na stronie województwa śląskiego.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze