Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec pandemii? Druga fala jest GROŹNIEJSZA

2020-10-30 16:10 Bartosz Wojsa
Gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem. Relacja na żywo
Autor: PAP/Grzegorz Momot Gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem. Relacja na żywo

Premier RP Mateusz Morawiecki przyznał, że druga fala koronawirusa w Polsce jest groźniejsza od pierwszej. Pojawiły się jednak również dobre wieści dotyczące między innymi szczepionek. Kiedy nastąpi koniec pandemii? Sprawdźcie szczegóły.

Koronawirus w Polsce. Druga fala jest groźniejsza od pierwszej!

Na konferencji prasowej, która odbyła się w piątek, 30 października, po godz. 15:30 premier RP Mateusz Morawiecki mówił o nowych obostrzeniach wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa w Polsce. Przekazał między innymi decyzję dotyczącą zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych. Do tych miejsc nie wejdziemy już od jutra, 31 października, aż do poniedziałku, 2 listopada. Przyznał również, że pandemia nie odpuszcza. - Druga fala jest groźniejsza od pierwszej - mówił premier RP Mateusz Morawiecki, odnosząc się do najnowszych statystyk związanych z koronawirusem. Dziś padł bowiem kolejny rekord pod względem zakażeń i zgonów. W ciągu zaledwie jednej doby potwierdzono ponad 21 tys. nowych przypadków zakażeń. 

Koronawirus w Polsce. Kiedy nastąpi koniec pandemii?

Wielu Polaków wciąż zadaje sobie pytanie: kiedy nastąpi koniec pandemii? I choć odpowiedź nie padła wprost, to można wnioskować, że być może nastąpi to w połowie 2021 roku. Już w styczniu 2021 roku, jak zapowiedział premier RP Mateusz Morawiecki, jest duża szansa na powstanie szczepionki, którą w pierwszej kolejności będą mogli otrzymać seniorzy oraz medycy, pracujący na pierwszej linii frontu przy zakażonych koronawirusem. Jeśli prace nad szczepionką będą kontynuowane w szybkim tempie, istnieje duża szansa, że w niedługim czasie od stycznia będzie ona ogólnodostępna. Czy będzie obowiązkowa? To jeszcze nie jest pewne, tym bardziej, że wielu ludzi jest przeciwko przymusowi szczepień. Koronawirus jest jednak sytuacją wyjątkową. Czas pokaże, co wymyśli rząd. 

Zakażone koronowirusem rodzeństwo nie żyje
Najnowsze