Prof. . Andrzej Horbana, główny doradca premiera ds. COVID-19

i

Autor: twitter.com/KPRM Prof. . Andrzej Horbana, główny doradca premiera ds. COVID-19

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia dłużej niż do 9 kwietnia? Prof. Horban nie ma wątpliwości

2021-03-30 9:28

Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. COVID-19, był wczoraj wieczorem gościem TOK FM. Tematem rozmowy była oczywiście aktualna sytuacja dotycząca rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce i jej konsekwencje dla kraju w najbliższym czasie. Prof. Horban przypominał o obligatoryjnym noszeniu maseczek i dezynfekcji, zwracając uwagę przede wszystkim na zachowanie dystansu. Doradca premiera Morawieckiego powiedział też, czy dodatkowe obostrzenia będą obowiązywać do 9 kwietnia czy jeszcze dłużej.

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia dłużej niż do 9 kwietnia? Prof. Horban nie ma wątpliwości

Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. COVID-19, był gościem TOK FM. Mimo że przed kilkoma dniami wieszczył czarny scenariusz dotyczący rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce, to tym razem skupiał się przede wszystkim na apelowaniu do społeczeństwa, by pamiętać o maseczkach, dystansie i dezynfekcji. Jego zdaniem należy na to zwracać uwagę właśnie w tej kolejności.

Czytaj też: Sochaczew. Wyjmował z grobów kobiety i gwałcił ich zwłoki. W ujęciu nekrofila pomógł Zbigniew Lew-Starowicz

Prof. Andrzej Horban powiedział na antenie TOK FM ponadto, by przemyśleć, czy warto narażać siebie i innych, wybierając się na święta do rodziny. W tym kontekście odniósł się także do zakulisowych informacji, jakoby rząd miał po raz kolejny wprowadzić w tym okresie zakaz przemieszczenia się. Zdaniem Horbana to jednak mało prawdopodobne.

- Myślę, że to byłaby bardzo duża ostateczność, bo to jest mało wykonalne. Można wprowadzić zakaz, tylko to musi być realne. Ludzie muszą tego przestrzegać, więc może lepiej zacząć od prośby - mówi TOK FM główny doradca premiera ds. COVID-19.

Czytaj też: Mława. Wybuch gazu w domu przy Płockiej! Pod gruzami ciało kobiety, strażacy szukają innych ofiar

Prof. Andrzej Horban zabrał na antenie TOK FM także głos ws. ewentualnego przedłużenia terminu dodatkowych obostrzeń, które obowiązują na razie do 9 kwietnia włącznie. Mimo że jego zdaniem wprowadzenie lockdownu przyniesie w najbliższych 2-3 tygodniach poprawę, to obostrzenia będą obowiązywać co najmniej do 9 kwietnia i zostaną przedłużone.

COVID zabija dzieci

Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki