Lot na Marsa, ale... BEZ POWROTU: Szukają OCHOTNIKÓW, którzy zasiedlą CZERWONĄ PLANETĘ

2013-04-24 13:24

Wielu z nas wielokrotnie spoglądając w niebo marzy zapewne o podróży w nieznane, po nieodkrytych zakamarkach kosmosu. Teraz nadarza się niepowtarzalna okazja do realizacji tych pragnień! GAZETA WYBORCZA pisze, że Holenderska spółka Mars One rekrutuje chętnych z całego świata na wyprawę na Marsa. Lot za dziesięć lat, bilet jest darmowy, ale... tylko w jedną stronę. Czy znajdą się jacyś chętni do wyruszenia na obcą planetę i opuszczenia Ziemi na zawsze?

Okazuje się, że chętnych do wzięcia udziału w wyprawie nie brakuje. CV przysłało Holendrom już blisko 10 tys. chętnych. Wkrótce dokonana zostanie wstępna selekcja. Start misji zaplanowany jest na wrzesień 2022 r. Wcześniej bezzałogowe próbniki zrzucą na Czerwoną Planetę zapasy i moduły mieszkalne.

W pierwszym locie przewidziano tylko cztery miejsca. Co dwa lata do wcześniejszych grup będą dołączały kolejne czteroosobowe ekipy. Podróż na Marsa i późniejszy proces jego zasiedlania będzie transmitowany przez telewizje w formie reality show.

Organizatorzy nie kryją, że życie na Marsie będzie trudne i niebezpieczne, Mars jest bowiem wystawiony na silne działanie słonecznego wiatru, który przenika przez cienką atmosferę Marsa. Nie ma tam takiej magnetycznej tarczy jak na Ziemi. Zdaniem naukowców zniknęła ona już kilka miliardów lat temu. - Są jednak poważne obawy co do tego pomysłu, bo warunki na Marsie są bardzo trudne - mówi dr Veronica Bray z obserwatorium planetarnego Uniwersytetu Arizona. Nie ma tam wody w stanie płynnym, ciśnienie atmosferyczne jest minimalne, za to promieniowanie większe niż to, na które są wystawieni Ziemianie.

A Wy? Czy chcielibyście wziąć udział w takiej historycznej misji, ruszyć na Czerwona Planetę i zostawić Ziemię na zawsze?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE