Matura 2019 język angielski. MAMY ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI. RELACJA

2019-05-08 14:24 msz, ZPL
Matura 2019 - język angielski
Autor: Materiały prasowe Matura 2019 - język angielski

Matura 2019 - język angielski. Po języku polskim i matematyce czas na język angielski. 8 maja maturzyści zmierzą się z pisemnym egzaminem maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Po egzaminie maturalnym opublikujemy arkusze CKE i odpowiedzi z matury 2019 z języka angielskiego.

Matura 2019 z języka angielskiego rozpocznie się w środę, 8 maja 2019 r. Maturzyści zaczną pisać egzamin maturalny - podstawowy o godzinie 9:00. O godzinie 14:00 rozpocznie się matura 2019 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Maturę 2019 z języka angielskiego można zdawać na różnych poziomach. Egzamin maturalny 2019 - ustny z języka angielskiego maturzyści zdają tylko na wybranym poziomie, a egzamin maturalny 2019 - pisemny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Żeby zdać maturę 2019 z języka angielskiego, trzeba mieć niemniej niż 30% z części pisemnej i ustnej. Na rozwiązanie części pisemnej egzaminu maturalnego 2019 z języka angielskiego uczniowie mają 120 minut w przypadku matury podstawowej i 150 minut w przypadku matury rozszerzonej.

RELACJA NA ŻYWO (WCIŚNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ)

CZYTAJ: Matura 2019 angielski. Mamy ARKUSZE I ODPOWIEDZI. Sprawdź, czy zdasz

13:00 CZYTAJ: Zakpiono z uczniów na maturze 2019 z angielskiego. Jak tak można?!

12:00 CZYTAJ: Matura 2019 z angielskiego była BANALNA! Mamy komentarze uczniów

11:00 CZYTAJ: Na maturze 2019 z angielskiego Harry Potter i email. Wiemy, co było!

10:15 - Obecnie nie mamy informacji, by gdzieś egzamin miał rozpocząć się z opóźnieniem, ale tak naprawdę będzie to wiadomo dopiero około godziny 12 - poinformował Smolik.

10:10 - Wysłaliśmy do szkół informacje, w uzgodnieniu z Centralnym Biurem Śledczym Policji, z propozycja by dyrektorzy szkół zaplombowali wczoraj wieczorem okna i drzwi. Przez całą noc przy każdej szkole patrole pełniło po dwóch policjantów, więc wielu dyrektorów - nawet jeśli odebrali wiadomości (mailowe) - kiedy nie było żadnych naruszeń i policja potwierdzała, że wokół szkoły nic się nie działo, nie żądało przeszukania szkoły, bo wiadomo, że te wszystkie informacje to 'fejki' - powiedział dyrektor CKE.

10:05 W poniedziałek, w pierwszym dniu matur, 122 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. We wtorek, w drugim dniu sesji egzaminacyjnej, takich sygnałów było 663. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

10:00 Podobnie jak w poniedziałek i we wtorek do szkół ponadgimnazjalnych docierają maile o podłożonych ładunkach wybuchowych, ale dyrektorzy wieczorem zaplombowali okna i wejścia do szkól, a przy każdej szkole były patrole policji - poinformował dyrektor CKE Marcin Smolik.

9:30 Przed godz. 8 do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu wysłano wiadomość e-mail o podłożonym ładunku wybuchowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków. W tym czasie w ośrodku przebywało około 70 osób, a o godz. 9 rozpoczęła się matura.

Informacja o bombie trafił do aż 4 szkół w Legionowie. Informacja o bombach trafiła do placówek relatywnie wcześnie rano, więc alarm nie zagrażał przeprowadzeniu matur.

Alarm ogłoszony został w jednej ze szkół na terenie powiatu międzychodzkiego. Egzaminy maturalne rozpoczęły się jednak zgodnie z planem.

Alarmy bombowe miały miejsce w rybnickiej Budowlance, Szkole Żak, Szkole Branżowej Izby Rzemieślniczej oraz ponownie ZST (rybnicki Tygiel).

Alarm bombowy zgłoszony został w dziewięciu placówkach z terenu powiatu kłodzkiego, tj; z Polanicy-Zdroju, Dusznik-Zdroju, Nowej Rudy, Lądka-Zdroju oraz pięciu z Kłodzka. Na miejscu działania sprawdzające przeprowadzili funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej. Alarmy okazały się fałszywe.

We włocławskich szkołach ponadgimnazjalnych wszczęto alarmy bombowe. Strażacy i policjanci są wzywani do placówek od godz. 7 rano.

Od wtorkowego wieczoru do środowego poranka policja odnotowała 5 fałszywych alarmów w Radomiu.

Do ponad 40 świętokrzyskich szkół dotarły w środę rano maile informujące o podłożeniu ładunków wybuchowych.

8.25 Do rozpoczęcia matury 2019 z języka angielskiego zostało trzydzieści minut. Uczniowie są pewni swego:

Matura 2019 matematyka
Autor: Archiwum

8:05 Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego, służy tylko przy rekrutacji na studia.

8:00 Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru oraz do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego.

7:45 Tegoroczni absolwenci liceów i techników nie są jedynymi, którzy dziś piszą egzamin z angielskiego. Razem z nimi piszą go też abiturienci z wcześniejszych roczników. Takich osób jest łącznie kilkanaście tysięcy w całym kraju.

7:30 Część z nich po południu przystąpi także do pisemnego egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Taką chęć zadeklarowało 154,8 tys. abiturientów.

7:15 Od lat język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym. Chęć zdawania na maturze angielskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 251 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 93 proc. z nich.

8.05.2019 7:00 Maturzyści przystąpią w środę po godzinie 9:00 do pisemnego egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Taki pisemny test wiedzy z wybranego nowożytnego języka obcego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. Wybrało go ponad 90 procent tegorocznych abiturientów - w sumie to aż 251 tys. uczniów. 

7.05.2019 21:31 Arkusze, jak zawsze, niedługo po zakończeniu matury znajdziecie na se.pl!

7.05.2019 20:22 Dzisiejszą maturę rozwiązywała również dla nas Katarzyna Lubnauer. Jak poradziła sobie posłanka? Sprawdźcie TUTAJ!

7.05.2019 19:35 We wtorek maturzyści mierzyli się z matematyką. Już w środę kolejny sprawdzian - tym razem język angielski