Matura próbna 2019 wyniki OPERON. Jak i kiedy je sprawdzić

2019-11-19 9:30 BE
Matura próbna 2019 wyniki OPERON. Jak i kiedy je sprawdzić
Autor: pixabay.com fot. Komsomolec, CC0

19 listopada rozpoczęły się próbne matury z Operonem, które potrwają do 22 listopada. Operon organizuje ogólnopolską próbną maturę już od 12 lat. To dobra wprawka przed właściwymi egzaminami, które czekają na zdających w maju 2020 r. Próbna matura rozpocznie się testem z języka polskiego, następna będzie matematyka, język obcy, a na koniec egzamin z przedmiotów dodatkowych. Kiedy będą wyniki próbnych matur 2019 i gdzie je znaleźć?

Próbna matura z Operonem to sprawdzony sposób na przygotowanie maturzystów do matury 2020. Takie same testy układane są dla uczniów liceów i techników w całej Polsce i są dobrą wprawką przed właściwymi egzaminami, które czekają ich w maju. Od 2007 roku próbne matury przygotowuje zespół ekspertów z Operona. Co roku do próbnych egzaminów przystępuje 70% uczniów klas maturalnych.

Kiedy próbne matury 2019 z Operonem?

Próbne matury z Operonem w 2019 roku organizowane są w dniach 19-22 listopada. Próbna matura rozpocznie się testem z języka polskiego, następna będzie matematyka, język obcy, a na koniec egzamin z przedmiotów dodatkowych.

Operon organizuje również II edycję Próbnej Matury, w marcu 2020, która ma służyć weryfikacji postępów w nauce. Do programu mogą przystąpić uczniowie szkół, które zadeklarowały taką chęć.

Matura próbna 2019: wyniki OPERON. Jak i kiedy je sprawdzić?

Egzaminy to zawsze duży stres. W przypadku próbnej matury uczniowie będą mogli szybko sprawdzić jak im poszło. Arkusze wraz z odpowiedziami w wersji dla uczniów zostaną opublikowane godzinę po każdym egzaminie i będzie je można znaleźć na stronie operon.pl.

Wyniki próbnych matur 2019 będą w połowie stycznia 2020 r.

Najnowsze