Matura próbna 2020 matematyka. Znowu WPADKA CKE! Te zadania już były [SPRAWDŹ]

2020-04-03 14:10 msz, ZPL, AG
Matura 2020 matematyka
Autor: Wallpaper Flare

Matura próbna 2020 matematyka. Za nami dzień zmagań uczniów z maturą próbną 2020. 3 kwietnia o godzinie 9:00, CKE opublikowała arkusze próbnej matury z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzyści mieli 170 minut na rozwiązanie testów. Na SE.pl znajdziecie relację na żywo z matury próbnej 2020 z matematyki. I tym razem nie obyło się bez wpadek...

Matura próbna 2020 matematyka. Publikacja arkuszy do próbnego egzaminu ma pomóc uczniom w przygotowaniu się do matur w czasie, gdy w szkołach nie odbywają się lekcje w formie tradycyjnej. Od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. "Zadania można rozwiązać w dowolnym czasie; ważne, żeby trzymać się limitu czasu na stronie tytułowej. Próba: jest dobrowolna, daje uczniowi możliwość sprawdzenia się, NIE JEST na ocenę!" - przypomina CKE na Twitterze. Arkusze publikowane będę w godzinach 9.00 i 14.00. 3 kwietnia (piątek): rano - matematyka (poziom podstawowy), po południu - matematyka (poziom rozszerzony), filozofia (poziom rozszerzony), język łaciński (poziom rozszerzony), historia sztuki (poziom rozszerzony), historia muzyki (poziom rozszerzony).

Matura 2020

Egzaminy maturalne mają rozpocząć się 4 maja. Sesja pisemnych potrwa do 21 maja, a ustnych do 22 maja. Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć. Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdaje się na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy są zaliczane także - na poziomie rozszerzonym - matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze dwa dodatkowe obowiązkowe egzaminy - pisemny i ustny z języka ojczystego.

MATURA 2020 RELACJA NA ŻYWO:

18:00 Dziękujemy, że byliście z nami! Już dziś zapraszamy na kolejną relację na żywo z próbnych matur 2020 - tym razem - z języków obcych nowożytnych. Egzamin próbny z języków obcych nowożytnych zaplanowany jest na poniedziałek, 6 kwietnia. Start o godz. 9. O godz. 14 wersja rozszerzona.

17:30 CKE nie przestaje zaskakiwać tegorocznych maturzystów. Na próbnej maturze z języka polskiego były zadania z 2015 roku, natomiast na próbnym egzaminie z matematyki pojawiły się zdania z 2017 roku. Jak będą dalej przebiegać próbne egzaminy? Czy tegoroczni maturzyści będą mieli ułatwione zadanie?

16:25 próbna matura jeszcze się nie kończy. Po weekendzie maturzystów znów czeka ciężka praca. Już 6 kwietnia (poniedziałek) o godz. 9 rozpocznie się próbny egzamin z języków obcych nowożytnych PP, a o godz. 14 rusza wersja rozszerzona.

15:35 – właśnie minęło półtorej godziny od momentu wystartowania egzaminu próbnego z matematyki PR, filozofii PR, języka łacińskiego PR, historii sztuki PR, historii muzyki PR.Warto podejść do egzaminu próbnego na poważnie tak jakby to była już prawdziwa matura. 

15:00 Arkusz z matematyki na poziomie rozszerzonym zawiera 15 pytań. Cztery zamknięte i 11 otwartych. W tym roku uczniowie sprawdzają swoją wiedzę zdalnie.

14.00 "Przeprowadzenie egzaminów ósmoklasisty i maturalnego w czasie pandemii może mieć tragiczne skutki, należy te egzaminy odwołać" - apeluje Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk w liście do prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, ministra edukacji i Narodowej Rady Rozwoju.

13.30 MEN poinformowało, że niektórzy wydawcy udostępnili bezpłatnie elektroniczne wersje podręczników dla uczniów i nauczycieli. Można z nich korzystać przy nauczaniu zdalnym

12.50 Próbne matury odbywają się w sposób zdalny, ale już teraz wiemy na pewno, że nie ma możliwości, by kwietniowe egzaminy ósmoklasistów oraz majowe matury odbyły się w takiej formie. - Nie ma możliwości przeprowadzenia tego, nie ma oprogramowania, nie ma sprzętu, byłoby to zbyt ryzykowne. Przeprowadzanie egzaminu powszechnego zdalnie? Nie znam takiego kraju, w którym egzamin, do którego przystępuje 300 czy 400 tys. osób, jest przeprowadzany przy komputerze - powiedział szef CKE, dr Marcin Smolik.

12.25 Próbna matura 2020 zakończy się 8 kwietnia. Odpowiedzi zostaną opublikowane w połowie miesiąca.

12.05 O godz. 14 rozpoczyna się próbna matura z matematyki z części rozszerzonej oraz z łaciny.

11.50 Zakończyła się próbna matura 2020 z matematyki. Mamy dla Was odpowiedzi: Matura próbna 2020 matematyka. Mamy odpowiedzi! Sprawdź, jak Ci poszło

11.30 Już w poniedziałek matura z języka obcego - pamiętajcie, że na Se.pl znajdziecie relację na żywo z tego wydarzenia.

11.05 Do zakończenia próbnej matury z matematyki niespełna godzina.

10.30 Po godzinie 12 Se.pl opublikuje odpowiedzi z próbnej matury 2020 z matematyki. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić, jak dokładnie poszedł Wam test. Bądźcie z nami.

10.10 Przypomnijmy - próbna matura w tym roku odbywa się w sposób zdalny ze względu na epidemię koronawirusa.

9.40 Uczniowie są bardzo niezadowoleni, że próbna matura 2020 z matematyki to kopia z 2017 roku. Uważają jednak, że poziom zadań nie jest zbyt trudny. Zastanawiają się również, co CKE przygotuje na poniedziałkową maturę z języka angielskiego. 

9.25 Tutaj nieco więcej o starym arkuszu... Matura próbna 2020 matematyka. CKE opublikowała STARE ARKUSZE. Uczniowie W SZOKU

9.15 Uczniowie są bardzo niepocieszeni, ponieważ dzisiejszy arkusz to zadania, które pojawiły się trzy lata temu. - Wcale nie jestem zaskoczona, dzisiejsza matematyka to też stary egzamin. No, tak myślałam, że dzisiejsza matematyka będzie z 2017 roku - czytamy w komentarzach. 

9.00 Rozpoczęła się próbna matura 2020 z matematyki. Uczniowie mają 170 minut na rozwiązanie zadań. Powodzenia!

8.50 W tym miejscu również znajdziecie arkusze z matematyki. 

8.26 Arkusz z próbnej matury 2020 z matematyki możecie już znaleźć w naszej galerii.

8.20 Według wielu uczniów, próbna matura 2020 z matematyki to arkusz z matury poprawkowej z 2017 roku... 

8.10 Arkusze z matematyki są już dostępne na stronie CKE - 50 minut przed godziną 9. Prawdopodobnie CKE chciała uniknąć przeciążenia serwerów i dlatego zdecydowała się opublikować arkusze dużo wcześniej.

7.45 Matematyka jest zgodnie uważana przez wszystkich uczniów za najtrudniejszy przedmiot. Co roku to właśnie na ten przedmiot najbardziej narzekają maturzyści. 

7.20 Arkusze z matematyki powinny zostać opublikowane na stronie CKE około godziny 9. Wczoraj arkusze z polskiego były jednak dużo wcześniej. Czy tak będzie i tym razem?

7.10 Witamy serdecznie w naszej relacji. Dziś drugi dzień próbnej matury - pora na matematykę.

21:40 Czy matura 2020 będzie w tym roku pisana w maseczkach i rękawiczkach? Do tego problem również odniósł się dyrektor CKE: "Ja sobie takiego scenariusza nie wyobrażam" - powiedział Marcin Smolik.

20:45 W jakim przypadku matura 2020 odbędzie się zgodnie z planem? Dyrektor CKE powiedział w RMF FM: "Czekamy na rekomendację Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Jeżeli rekomendacja będzie taka, że co do zasady 15 kwietnia wszyscy wracamy do funkcjonowania, które było przed ogłoszeniem stanu epidemicznego, to wtedy egzaminy odbywają się zgodnie z planem - egzamin ósmoklasisty 21-23 kwietnia, a matury od 4 maja"

20:00 Już jutro kolejne arkusze matury próbnej! Rano - matematyka (poziom podstawowy), po południu - matematyka (poziom rozszerzony), filozofia (poziom rozszerzony), język łaciński (poziom rozszerzony), historia sztuki (poziom rozszerzony), historia muzyki (poziom rozszerzony). Dziś uczniowie pisali maturę próbną z języka polskiego.

19:15 Dziś uczniowie otrzymali arkusze egzaminu z języka polskiego. Tymczasem szef CKE stwierdził, że egzaminu ósmoklasisty nie da się przeprowadzić zdalnie. Czy to samo będzie dotyczyło matury 2020? 

18:35 Dyrektor CEK dr Marcin Smolik tłumaczy się w "Głosie Nauczycielskim" po tym, jak uczniowie dostali arkusze z 2015 roku. "Decyzję o przygotowaniu egzaminu próbnego CKE podjęła kilka dni po ogłoszeniu stanu epidemii, na opracowanie materiału było kilka dni, konieczne było przygotowanie arkuszy dostosowanych do potrzeb zdających z niepełnosprawnościami, przygotowanie nagrań dla zdających ze specjalnymi potrzebami. Stworzenie arkuszy egzaminacyjnych z napisanych naprędce zadań, niepoddanych recenzjom, próbnemu zastosowaniu – całej ścieżce gwarantującej zapewnienie zadań możliwe najwyższej jakości – byłoby działaniem sprzecznym z zasadami tworzenia arkuszy egzaminacyjnych, których przygotowanie trwa ok. 2,5 roku"

18:00 Dziś uczniowie otrzymali arkusze matury próbnej z języka polskiego. Jak się jednak okazało, były to te same
zadania, które podano na maturze próbnej w 2015 roku. Uczniowie szybko to zauważyli. U wielu z nich powtórzenie
tych samych zadań wywołało oburzenie. CEK podkreśla, że testy nie będą poddawane ocenie i służą tylko sprawdzeniu
wiedzy na własny użytek.

Najnowsze