Morderstwa noworodków w Ciecierzynie. Był świadkiem w sprawie, teraz NIE ŻYJE

2018-12-21 9:58 PMar
Cicierzyn - matka zakopała dzieci za domem
Autor: MAREK BARCZYŃSKI/SUPER EXPRESS Cicierzyn - matka zakopała dzieci za domem

W ostatnim czasie śmierć zagościła w małej wsi Ciecierzyn-Piekło, gdzie odkryto, że matka zamordowała tuż po urodzeniu czwórkę swoich dzieci. Dzieciobójczynię miał do tego czynu nakłonić jej partner, z którym miała już 6-letniego syna. Tymczasem teraz nieoczekiwanie życie stracił tam inny z mieszkańców wsi. 39-letni sąsiad małżeństwa, który był już wcześniej przesłuchiwany w prokuraturze jako świadek w tej szokującej sprawie, został odnaleziony martwy we własnym domu.

Jak donosi portal Nowa Trybuna Opolska we wtorek mieszkańcy wioski zaniepokoili się losem swojego sąsiada, który był wcześniej przesłuchiwany przez policję jako świadek ws. zabójstwa czterech noworodków. Mieszkający samotnie 39-latek został odnaleziony martwy we własnym mieszkaniu. Asp. sztab. Dawid Gierczyk, rzecznik policji w Kluczborku przyznał jednak, że nie należy doszukiwać się w tej śmierci związku z historią jego sąsiadów. Jak zdradził: - Według wstępnych ustaleń nie ma podejrzeń co do udziału osób trzecich w tym zgonie, ale prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci.

Przypomnijmy, że cała Polska żyje od kilkunastu dni historią sąsiadów zmarłego mężczyzny. Na ich posesji odkryto w ubiegłym tygodniu zwłoki noworodków (szczątki jednego odnaleziono w piecu, pozostałe trzy ciała dzieci zakopane miały być ogródku). Zatrzymana w tej sprawie kobieta przyznała się do wszystkich morderstw. Przyznała ona, że każde z jej dzieci urodziło się żywe (3 dziewczynki i 1 chłopczyk). Wszystkie rodziła w wannie, po czym dusiła w foliowej reklamówce. Kobieta twierdzi, że działała pod presją swojego partnera, który nie chciał mieć więcej dzieci (para ma 6-letniego syna). Trójkę dzieci po śmierci schowała w piecu, który traktowała jako swoistego rodzaju "skrytkę" a jedno zakopała pod drzewem (najstarszego chłopczyka). Kobieta i jej partner zostali zamknięci w areszcie. Dodatkowo zarzuty składania fałszywych zeznań przedstawiono rodzicom ojca zamordowanych czworga dzieci.

Najnowsze