Nie ma wody w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i innych miastach Śląska

2010-03-17 18:21

Wielkie problemy mają mieszkańcy Śląska i Zagłębia. Z powodu remontu magistrali wodociągowej w Katowicach przerwy w dostawie wody występują w Sosnowcu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich, Piekarach Śląskich, Chorzowie, Czeladzi, Będzinie i Mysłowicach.

Remont wodociągów rozpoczął się w 8 marca. Jednak kiedy ostatnio zamknięto dopływ wody w Goczałkowicach dla mieszkańców południowej Polski stał się poważnym problemem. W wielu domach, woda, choć występuje, leci pod takim ciśnieniem, że napełnienie czajnika zajmuje dobrych kilka minut.

Patrz też: Z kranów płynie śmierdząca woda

A wszystko za sprawą Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, które na wiosnę postanowiło przeprowadzić generalny remont sieci. Jak informuje dyrekcja chodzi o zabezpieczenie zbiorników wyrównawczych w Katowicach przed szkodami górniczymi.

Prace mają trwać co najmniej do 23 marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE