Wielki ranking cen usług w Polsce: Najtaniej żyje się w Siedlcach, najdrożej - w Warszawie

2010-03-23 9:17

Nasz wielki ranking cen usług w Polsce ujawnił, jak wiele dzieli poszczególne części kraju pod względem kosztów życia. Najdroższa okazała się oczywiście Warszawa, tuż za nią uplasował się Kraków. Najtaniej żyje się za to w Siedlcach!

W skrupulatnych obliczeniach wzięliśmy pod uwagę ceny 17 popularnych usług wykonywanych w 12 polskich miastach. I choć ostateczne rozstrzygnięcia raczej nie dziwią, bo jak zwykle najdroższa do życia okazała się Warszawa, to poszczególne cenowe rozbieżności mogą szokować.

Przeczytaj koniecznie: Z nami zrobisz tanie zakupy! Sprawdź, które markety są najtańsze, a gdzie za zakupy zapłacisz majątek

Jeśli więc chcą państwo tapetować czy obciąć włosy, to tylko w Lublinie. Jeśli naprawiać cieknący kran, to wyłącznie w Koszalinie lub Łodzi. Hydraulika należy za to unikać w Warszawie, bo tutaj za wymianę uszczelki zapłacić można nawet 100 zł.

Patrz też:

Mazowieckie: stacje benzynowe, które sprzedają dobre i złe paliwo (TABELA, raport UOKiK), cz. 1/2
Mazowieckie: stacje benzynowe, które sprzedają złe i dobre paliwo (TABELA, raport UOKiK), cz. 2/2

Jak to możliwe, że za dokładnie te same usługi w zależności od miejsca zamieszkania płacimy całkiem róż-ne kwoty? - Tak duże różnice w cenach usług wynikają z faktu, że diametralnie różnią się między sobą także zarobki w poszczególnych miastach - mówi Marek Zuber (37 l.), ekonomista. - To gra popytu i podaży. Jeśli w Siedlcach wizyta u fryzjera kosztowałaby tyle, co w Warszawie, ludzie pewnie zaczęliby strzyc się sami. Im większe bezrobocie, tym ceny usług niższe. Te reguły nie muszą jednak dotyczyć miast, gdzie mamy duży ruch turystyczny. To pewnie dlatego mazurski Olsztyn nie jest zbyt tani - dodaje ekonomista.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE