Narkotyki i nielegalny arsenał broni na Dolnym Śląsku. Zatrzymano dwóch mężczyzn [ZDJĘCIA]

2020-07-03 21:10 mar

Dwaj mężczyźni podejrzani o przestępstwa narkotykowe zostali zatrzymani w powiecie kłodzkim. W zajmowanym przez nich budynku, oprócz znacznych ilości narkotyków, policjanci znaleźli także nielegalny arsenał broni. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 39 sztuk broni palnej oraz ponad 3 tysiące sztuk amunicji. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Kłodzcy funkcjonariusze i policjanci z dolnośląskiej komendy wraz z funkcjonariuszami straży granicznej i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. 64-letni Marek P. i 30-letni Piotr J. zostali aresztowani na terenie powiatu kłodzkiego. W zajmowanym przez mężczyzn budynku w Trzebieszowicach funkcjonariusze znaleźli ponad 6 kg marihuany oraz sprzęt służący do produkcji narkotyków.

Podczas przeszukania posesji należącej do Marka P. znaleziono także 39 sztuk broni palnej długiej i krótkiej różnego rodzaju i kalibru oraz ponad 3 tysiące sztuk amunicji i pół kilograma czarnego prochu. Na miejscu zabezpieczono również maszynki do produkcji amunicji oraz 55 szabli, a także pieniądze w różnych walutach w łącznej kwocie ok. 30 tys. zł.

Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ok. 368 tys. zł.

- Przedmioty ukryte były w różnych miejscach na terenie posesji – informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Z kolei nielegalna suszarnia wykorzystywana w narkotykowym procederze, znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu. Wyposażona była w urządzenia grzewcze i przedmioty służące do przetwarzania środków odurzających.

Wrocław: Spieszył się do dziewczyny i stracił prawo jazdy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im nawet do 10 lat więzienia. Marek P. usłyszał dodatkowo zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Na wniosek prokuratora obaj zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące.

Najnowsze