Od października wyższe stawki dla wcześniej zgromadzonych środków

i

Autor: Shutterstock

Lokata bankowa w Pekao S.A. - to się opłaca!

Od października wyższe stawki dla wcześniej zgromadzonych środków

2022-10-03 0:05

O tym, że warto mieć poduszkę finansową, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Posiadanie oszczędności w czasach kryzysu daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala przetrwać trudne momenty – chorobę wymagającą hospitalizacji, nagłą utratę pracy z powodu pandemii czy wzrost cen spowodowanych inflacją. Aby poradzić sobie z trudnościami, warto odkładać pieniądze „na czarną godzinę”, ale nie do skarpety.

Lepszą opcją jest oszczędzanie na lokacie. Zwłaszcza lokaty terminowe, trzy-, sześcio- czy dwunastomiesięczne umożliwiają gromadzenie środków w bezpiecznym miejscu, a oprócz tego możemy liczyć na korzystne oprocentowanie sięgające nawet kilku procent. Tak jest w Banku Pekao S.A., w którym na rocznej lokacie możemy zyskać nawet 8 proc.! Dodatkowo od października znacząco wzrośnie oprocentowanie dla wcześniej zgromadzonych środków.

Wyższe stawki procentowe w Pekao S.A.

Niezależnie od tego, czy już jesteś klientem Banku Pekao S.A., czy też dopiero zamierzasz nim zostać – czeka cię miła niespodzianka - procenty znów szybują w górę! Od 16 września br. obowiązują wyższe stawki dla lokat na nowe środki. Oprocentowanie nowych środków na lokacie rocznej w Pekao wynosi 8 proc., co plasuje Pekao wśród rynkowych liderów. W przypadku lokaty 6-miesięcznej jest to 7 proc., a 3-miesięcznej – 6 proc. Na wymienionych lokatach możemy maksymalnie umieścić aż 1 mln zł.

Bank Pekao właściwie od początku cyklu podwyżek stóp był liderem jeśli chodzi o wysokość stawek depozytów dla klientów. Szybko zareagowaliśmy na zmianę sytuacji rynkowej i jako jeden z pierwszych banków znacząco podnieśliśmy oprocentowanie oszczędności. Jesteśmy konsekwentni w naszym działaniu oferując dziś oprocentowanie lokat sięgające aż 8 proc. Doceniają to nasi klienci, co ma biznesowy wymiar przekładając się na wzrost naszego udziału rynkowego w depozytach, jak i w funduszach inwestycyjnych – podkreśla Wojciech Werochowski, wiceprezes Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Dlaczego warto?

Lokata to wybór dla osób, które chcą oszczędzać i jednocześnie zarabiać. Czy wiesz, że pieniądze zgromadzone na lokacie bankowej mogą dla ciebie generować dodatkowe zyski? Lokata bankowa to rodzaj umowy między bankiem a klientem. Bank przyjmuje nasze oszczędności i przez okres obowiązywania umowy obraca nimi. Następnie po zakończeniu okresu umowy – wypłaca nam pobrane w depozyt pieniądze łącznie z odsetkami. Pieniądze na lokacie pracują dla nas właśnie dzięki oprocentowaniu. Im jest ono wyższe, tym więcej pieniędzy zyskujemy.

Lokata „na stare środki”

Bank Pekao S.A. przygotował też ofertę lokat na tzw. „stare środki”. Od października stawka wzrośnie do 7 proc. na lokacie rocznej dla klientów, którzy pieniądze zdeponowali wcześniej. W przypadku lokaty 6-miesięcznej będzie to stawka do 6,5 proc., a dla lokaty 3-miesięcznej - do 6 proc. Każda z nich obejmuje kwotę maksymalną w wysokości 50 tys. zł. Dodatkowo klient może założyć trzy takie lokaty – po jednej na każdy dostępny okres oszczędzania środków.

A może konto oszczędnościowe?

Wolisz konto oszczędnościowe? W Pekao S.A. nadal możesz skorzystać z rentownej oferty dotyczącej kont oszczędnościowych. Nowi klienci mogą liczyć na 7 proc. w skali roku na 6 miesięcy – do maksymalnej kwoty 400 tys. zł. Co ciekawe, wybierając konto oszczędnościowe w Pekao, możesz wykonywać nieograniczaną liczbę bezpłatnych przelewów z kont oszczędnościowych, które łatwo i wygodnie zrobisz za pomocą mobilnej aplikacji PeoPay. Oszczędzanie może być proste i przyjemne, a co ważniejsze zapewni ci bezpieczną i spokojną przyszłość.

Partnerem materiału jest Bank Pekao S.A.

Nasi Partnerzy polecają