Owoce - zbierz sobie sam. Czy to bezpieczne?

2020-05-25 21:59 Magda Mazurek
Uczulenie na truskawki
Autor: thinkstockphotos.com Uczulenie na truskawki często objawia się wysypką.

W zeszłym roku rolnicy zapraszali do siebie na pole chętnych do zbierania truskawek lub innych owoców sezonowych. W tym roku również otwierają się dla kupujących. O co chodzi i czy w czasie pandemii to bezpieczne?

Dlaczego truskawki kosztują 16 złotych za kilogram (lub więcej)? Zastanawiacie się, dlaczego ceny są takie wysokie? Tymczasem rolnicy narzekają, że od nich produkty skupowane są po bardzo niskich cenach... A może by tak samemu zebrać sobie owoce?

W 2019 roku powstał portal MyZbieramy.pl, dzięki któremu kupujący może sam pojechać na pole, zebrać to, czego potrzebuje, zapłacić i zjeść. Z pola prosto na stół. Ceny mają być atrakcyjne dla obydwu stron. Taka transakcja to też świetna okazja do zaobserwowania, skąd pochodzą nasze truskawki lub inne owoce. 

Rejestracja w portalu jest darmowa. Należy kontaktować się z rolnikami w celu ustalenia terminu przyjazdu. Pytanie tylko, czy w dobie pandemii koronawirusa jest to bezpieczne? 

Obserwujemy oferty - wiele z nich zawiera informację o dostępie do toalety, jednorazowych rękawiczek, w innych jest prośba o przyjazd na ustaloną godzinę, aby uniknąć za dużego skupiska ludzi. Rolnicy apelują o zachowanie ostrożności, ale mimo wszystko czekają na chętnych. Jest to dla nich korzystne - w końcu w czasie pandemii nie mogą zatrudnić nikogo do zbiorów, a więc warzywa i owoce mogą po prostu się zepsuć!

Polecamy: Zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego!

Najnowsze