Pałac Kultury i Nauki zmieni kolor! Rozpoczęto już prace

2018-07-02 13:50
Pałac Kultury i Nauki
Autor: bulls Pałac Kultury i Nauki

Warszawski Pałac Kultury i Nauki miewa zmieniony kolor, dzieje się tak jednak za pomocą kolorowych podświetleń wieczorową porą. Tymczasem prezes PKiN Rafał Krzemień poinformował, że 26 czerwca ruszyły już długo zapowiadane i obiecywane czyszczenie budynku. Celem prac jest odzyskanie przez PKiN, dawno już zapomnianego, białego koloru, w jakim niegdyś się prezentował.

Pałac Kultury i Nauki został wybudowany w latach 1952-1955. Początkowo budynek miał bardzo jasną fasadę, która jednak z czasem znacząco zszarzała. Prezes Krzemień w lutym tego roku przekonywał, że chce przeprowadzić prace remontowe, dzięki którym budynek odzyska swój dawny blask. Jak tłumaczył: - Decyzja o rozpoczęciu prac remontowo-konserwatorskich umotywowana była koniecznością poprawy stanu elewacji oraz potrzebą przywrócenia estetycznego wyglądu tarasowi widokowemu (...) Prace wykonywane będą etapowo, z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa, dzięki czemu taras dostępny będzie dla turystów przez cały okres trwania remontu.

Portal „Metro Warszawa” poinformował, że umowa na renowację budynku została podpisana z krakowską firmą renowacyjną. Prace związane z czyszczeniem Tarasu Widokowego rozpoczęły się 26 czerwca. Mają one potrwać do połowy września 2018 roku zaś ich koszt szacowany jest na 680 tys. zł. Czyszczenie elewacji odbywa się metodą hydrodynamiczną, przy której używa się gorącej pary.

Docelowo wyczyszczony ma zostać cały budynek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE